ŽEIT: UAB „Lietuvos rytas“ pažeidė visuomenės informavimo įstatymą

Informacija atnaujinta: 2020-03-03 09:22
ŽEIT: UAB „Lietuvos rytas“ pažeidė visuomenės informavimo įstatymą

2020 m. vasario 13 d. Žurnalistų etikos inspektoriaus sprendimu pripažinta, kad viešosios informacijos rengėjas (skleidėjas) UAB „Lietuvos rytas“ paskelbė neteisingą informaciją apie Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) neva pradėtą ikiteisminį tyrimą ir jo nutraukimą. Konstatuota, kad tokiu būdu UAB „Lietuvos rytas“ pažeidė visuomenės informavimo principus.

Žurnalistų etikos inspektorius įspėjo viešosios informacijos rengėją (skleidėją) UAB „Lietuvos rytas“ dėl Visuomenės informavimo įstatymo 3 straipsnio 3 dalies pažeidimo paskelbiant publikaciją „Advokatą šiurpina telefoninės teisės šmėkla“ („Lietuvos Rytas“, 2019-08-09).

Primenama, kad STT ir Generalinė prokuratūra 2019-08-09 paneigė minėtoje publikacijoje išsakytus tikrovės neatitinkančius teiginius (https://www.stt.lt/naujienos/7464/_2019-8/paneigiame-lietuvos-ryto-publikacijos-tikroves-neatitinkancia-informacija:2748):

"Kai kurių šaltinių duomenimis, balandžio mėnesį L. Braždienė esą susitiko su Generalinės prokuratūros vadovais ir tarėsi, ką daryti su teismui nušalinimą pareiškusiu J. Elzbergu.“ ir "Maža to, Generalinės prokuratūros nurodymu Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT) buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. (...) Praėjus dviem savaitėms po apklausos ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas."

Tai nebe pirmas Žurnalistų etikos inspektoriaus sprendimas, kuriuo informacijos rengėjas (skleidėjas) UAB „Lietuvos rytas“ pripažįstamas pažeidęs Visuomenės informavimo įstatymo nuostatas, skelbdamas neteisingą informaciją apie STT, pavyzdžiui: