Tyrime dėl sveikatos apsaugos sektoriaus viešųjų pirkimų – pirmosios baudos

Informacija atnaujinta: 2022-07-21 09:43
Tyrime dėl sveikatos apsaugos sektoriaus viešųjų pirkimų – pirmosios baudos

Buvęs Plungės rajono savivaldybės ligoninės specialistas E. B. pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) tirtoje byloje dėl sveikatos apsaugos sektoriaus viešųjų pirkimų. Sutikęs su Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroro argumentais teismas skyrė vyrui piniginę 7 tūkst. eurų baudą bei atėmė teisę 3 metus dirbti darbą valstybės tarnyboje.

Ši baudžiamoji byla buvo atskirta iš atliekamo didelio masto ikiteisminio tyrimo dėl įtariamų korupcinių veikų sveikatos priežiūros įstaigoms viešųjų pirkimų būdu įsigyjant medicininę įrangą ir kitas medicinos priemones. Tęsiamame tyrime įtarimai pareikšti 2 juridiniams ir 79 fiziniams asmenims, iš kurių 12 – gydymo įstaigų vadovų. Tiriami 129 galimi nusikalstamos veikos epizodai. Taip pat šioje byloje birželio mėnesį vienam įtariamajam – VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų buvusiam darbuotojui pripažinus savo kaltę dėl kyšininkavimo, jis atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Iš asmens konfiskuoti 2 tūkst. eurų, kaip gauti iš nusikalstamos veikos, ir paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – 1 tūkst. eurų dydžio įmoka į nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Šį ikiteisminį tyrimą atlieka STT Centrinė tyrimų valdyba kartu su visomis teritorinėmis valdybomis. Tyrimą kontroliuoja, organizuoja ir jam vadovauja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento bei apygardų prokuratūrų Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrių prokurorų grupė.

Atskirtos ir teisme išnagrinėtos bylos duomenimis, Plungės rajono savivaldybės ligoninės viešųjų pirkimų specialistas E. B. savo naudai priėmė kyšius už teisėtą veikimą ir palankumą vykdant įgaliojimus. Teismas konstatavo, jog klaipėdietis E. B. neteisėtą atlygį priėmė už teiktas konsultacijas dėl dokumentų ruošimo, kad šie atitiktų keliamas Plungės rajono savivaldybės ligoninės vykdyto viešojo pirkimo sąlygas. Taip pat nustatyta, kad vyras teikė informaciją apie ligoninės medicininių priemonių poreikį bei iš anksto susitarė ligoninės vardu įsigyti reikiamą medicininę įrangą ir kitas medicinos priemones iš konkrečios įmonės. Skaičiuojama, kad kaltinamasis bendrai priėmė daugiau nei 2 tūkst. eurų kyšį.

Klaipėdos apylinkės teismas, išnagrinėjęs prokuroro pareiškimą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu ir ikiteisminio tyrimo metu surinktą medžiagą, liepos 15 dieną E. B. pripažino kaltu. Klaipėdiečiui buvo skirta 10,5 tūkst. eurų bauda, kuri sumažinta vienu trečdaliu. Taip pat jam paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – 3 metams atimta teisė dirbti darbą valstybės tarnyboje. Teismo sprendimu iš E. B. valstybės naudai konfiskuoti 2305 eurai.

Šis teismo baudžiamasis įsakymas gali būti skundžiamas per keturiolika dienų.

Bendra STT ir Prokuratūros informacija