Tiriama bankroto administratorių galima korupcija

Informacija atnaujinta: 2023-01-24 14:55
Tiriama bankroto administratorių galima korupcija

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atlieka ikiteisminį tyrimą dėl įtariamos bankroto (nemokumo) administratorių korupcijos. Šiuo metu įtarimai pareikšti 19 asmenų. Atliekant tyrimo veiksmus areštuotas galimai neskaidriu būdu įgytas turtas.

Tiriamos aplinkybės kuomet bankroto (nemokumo) administratoriai, būdami valstybės tarnautojams prilygintais asmenimis, vykdydami įvairių įmonių bankroto procedūras, kaip įtariama, galėjo piktnaudžiauti tarnyba, siekdami asmeninės naudos sau ar su jais susijusioms įmonėms, taip pat reikalaudavo bei priimdavo didelės vertės kyšius už palankių sprendimų priėmimą įvairių įmonių bankroto procedūrose.

Tiriami atvejai, kai bankroto (nemokumo) administratoriai ar su jais susijusios įmonės, vykdydami įvairių įmonių bankroto administravimo procedūras, dirbtinai sumažindavo administruojamo turto vertes bei patys jį įsigydavo, taip galimai padarydami didelę žalą kreditoriams. Taip pat bankroto (nemokumo) administratoriai galimai reikalaudavo kyšių ir priimdavo juos iš suinteresuotų asmenų už tai, kad vilkintų bankroto procedūras, nekonstatuotų tyčinio bankroto, sudarytų sąlygas įsigyti bankrutuojančių įmonių turtą ne rinkos verte, sudarytų sąlygas padengti debitorinius įsiskolinimus už mažesnę vertę ar pan.

Tyrimo metu pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo, papirkimo, prekybos poveikiu, piktnaudžiavimo, veikiant bendrininkų grupėje, sukčiavimo. Šiuo metu įtarimai pareikšti 8 bankroto (nemokumo) administratoriams bei 11 kitų asmenų (bankrutuojančių įmonių vadovai ir atstovai, kreditoriai, debitoriai). Tarp įtariamųjų yra ir 2 advokatai.

Asmenims skirtos kardomosios priemonės: vienas įtariamasis suimtas 14 dienų, kitam – skirtas 50 tūkst. eurų užstatas, o likusiems skirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir nebendrauti su nustatytais asmenimis.

Siekiant surinkti tyrimui reikšmingą informaciją, šiuo metu jau atlikta virš 100 kratų įtariamų asmenų gyvenamosiose ir darbo vietose, kuriose dalyvavo daugiau kaip 70 STT pareigūnų. Tiriami atvejai visoje Lietuvos teritorijoje.

Šį ikiteisminį tyrimą atlieka STT Centrinė tyrimų valdyba. Jį kontroliuoja ir jam vadovauja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai.