Teismui perduota buvusio Vilniaus miesto klinikinės ligoninės vadovo kyšininkavimo byla

Informacija atnaujinta: 2022-03-10 10:29
Teismui perduota buvusio Vilniaus miesto klinikinės ligoninės vadovo kyšininkavimo byla

Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras kreipėsi į teismą dėl proceso užbaigimo baudžiamuoju įsakymu, prašydamas buvusį Vilniaus miesto klinikinės ligoninės vadovą Narimantą Markevičių pripažinti kaltu dėl kyšininkavimo (pagal Baudžiamojo kodekso 225 str. 1 d.).

Ši byla atskirta iš Specialiųjų tyrimų tarnybos atliekamo ikiteisminio tyrimo dėl įtariamo kyšininkavimo Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje.

Tyrimo metu buvo nustatyta 13 nusikalstamos veikos epizodų, kai buvęs Vilniaus miesto klinikinės ligoninės vadovas N. Markevičius 2021 m. rugsėjo–gruodžio mėnesiais savo naudai reikalavo ir priėmė kyšius iš pacientų už teisėtą veikimą vykdant įgaliojimus – operacijų atlikimą. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, dažniausiai reikalaujamų ir priimtų kyšių sumos siekė 100–300 eurų.

Prokuroras Vilniaus miesto apylinkės teismo prašo kaltinamajam skirti galutinę 48 000 eurų baudą ir konfiskuoti iš nusikalstamos veikos gautus 1 900 eurų.

Ikiteisminis tyrimas dėl kyšininkavimo Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje yra tęsiamas, įtarimai dėl kyšininkavimo yra pareikšti dar 7 šios ligoninės gydytojams.