Susitikime su „Transparency International“ vadovais aptarti didžiausios pasaulinės antikorupcijos konferencijos, vyksiančios Vilniuje, parengiamieji darbai

Informacija atnaujinta: 2024-02-08 16:03
Susitikime su „Transparency International“ vadovais aptarti didžiausios pasaulinės antikorupcijos...

Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT) lankėsi pasaulinės organizacijos „Transparency International“ pirmininkas François Valérian ir „Transparency International“ generalinis direktorius Daniel Eriksson, Tarptautinės antikorupcijos konferencijos (International Anti-Corruption Conference, IACC) Tarybos pirmininkas Rueben Lifuka ir kiti „Transparency International“ sekretoriato atstovai. Susitikime su STT vadovybe aptarti pagrindiniai klausimai ruošiantis didžiausiai pasaulinei antikorupcijos konferencijai, kuri birželio 18–21 dienomis vyks Vilniuje.

Sprendimą 21-ąją Tarptautinę antikorupcijos konferenciją organizuoti Lietuvoje Tarptautinė antikorupcijos konferencijos taryba priėmė dar 2022 metų pabaigoje, Lietuvos Respublikos Prezidento pateikus Lietuvos kandidatūrą šį pasaulinį renginį organizuoti mūsų šalyje. 2023 metais buvo pasirašytas oficialus susitarimas dėl konferencijos organizavimo, kuriam nutarimu pritarė Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir pavedė konferenciją organizuoti Specialiųjų tyrimų tarnybai.

Susitikime su STT vadovybe buvo pristatyti jau atlikti konferencijos organizavimo darbai, aptarti veiksmai, kurie užtikrintų, kad konferencija būtų sėkminga ir efektyviai prisidėtų prie tarptautinės bendruomenės pastangų kovojant su korupcija.

STT direktorius Linas Pernavas pabrėžė, kad šių metų konferencija turėtų būti ne tik vieta, kurioje dalinamasi žiniomis. „Tikime, kad Vilniuje vyksiančioje didžiausioje pasaulinėje antikorupcijos konferencijoje pavyks susitarti dėl bendrų ir įgyvendinamų praktinių sprendimų, kurie daugeliui šalių, įskaitant Lietuvą, padėtų stiprinti nacionalines kovos su korupcija sistemas“, – kalbėjo L. Pernavas.

Iš kairės –  Linas Pernavas, François Valérian, Rueben Lifuka

Kalbėdamas apie konferencijos organizavimą Lietuvoje, „Transparency International“ pirmininkas François Valérian akcentavo: „Lietuva yra kovos už demokratiją ir prieš kleptokratiją priešakyje, o tai – irgi kova su korupcija“. O „Transparency International“ generalinis direktorius Daniel Eriksson pastebėjo, kad „Tarptautinės antikorupcijos konferencijos organizavimas Lietuvoje yra puiki proga parodyti pasauliui, kad kova su korupcija yra tarp svarbiausių šalies prioritetų“.

IACC Tarybos pirmininkas Rueben Lifuka sakė „Nėra abejonės, kad Lietuva yra puiki vieta surengti 2024 metų konferenciją– esame įsitikinę, kad tai renginys bus gera platforma, padėsianti atgaivinti kovą prieš korupciją“.

Užsienio svečių delegacija

Užsienio svečių delegacija taip pat susitiko su Vyriausybės kanclere Giedre Balčytyte, Respublikos Prezidento patarėju Dariumi Urbonu, Užsienio reikalų viceministru Egidijumi Meilūnu. Šiuose susitikimuose buvo aptarti svarbūs klausimai dėl Tarptautinės antikorupcijos konferencijos organizavimo, Lietuvai aktualių renginio temų ir konferencijoje planuojamų priimti sprendimų.

IACC – tai svarbiausias pasaulinis antikorupcinis forumas, siekiantis kovoti su didžiausiomis korupcijos grėsmėmis šiuolaikiniame pasaulyje bei nuo 1983 m. sėkmingai darantis įtaką pasaulinei politinei ir ekonominei darbotvarkei. Praėjusioje konferencijoje 2022 m. Vašingtone dalyvavo JAV valstybės sekretorius Anthony Blinken, Moldovos prezidentė Maia Sandu, daugelis kitų garbių atstovų, o ankstesnėse konferencijose yra kalbėję tokie lyderiai kaip Nelson Mandela, Hillary Clinton, Kofi Annan, Al Gore, George Soros, Angel Gurria ir kiti.

Kas dvejus metus IACC organizuojama vis kitoje pasaulio šalyje: 2022 metais IACC vyko JAV, 2020 m. – Pietų Korėjoje, 2018 m. – Danijoje, 2016 m. – Panamoje, 2015 m. – Malaizijoje, 2012 m. – Brazilijoje.