STT vadovybė Kyjive ir Varšuvoje susitiko su Ukrainos bei Lenkijos antikorupcinių institucijų atstovais

Informacija atnaujinta: 2023-12-01 09:35
STT vadovybė Kyjive ir Varšuvoje susitiko su Ukrainos bei Lenkijos antikorupcinių institucijų...

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) delegacija – direktorius Linas Pernavas, pirmasis pavaduotojas Jovitas Raškevičius ir Antikorupcinio švietimo skyriaus vadovas Benas Aldakauskas šią savaitę lankėsi Ukrainoje ir dalyvavo susitikimuose su Ukrainos antikorupcinių institucijų atstovais. Atnaujinti susitarimai tęsti institucijų bendradarbiavimą, pasirašyta ir nauja bendradarbiavimo sutartis.

Vizito metu STT atstovai susitiko su Nacionalinio antikorupcijos biuro (NABU), Specializuotos antikorupcinės prokuratūros (SAPO), Nacionalinės korupcijos prevencijos agentūros (NACP), specializuoto Ukrainos antikorupcijos teismo vadovais ir jų komandomis. Dar 2016 metais buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Nacionaliniu antikorupcijos biuru, o šio vizito metu pasirašyta bendradarbiavimo sutartis ir su Nacionaline korupcijos prevencijos agentūra, kuria abi institucijos sutarė keistis informacija ir gerąja patirtimi korupcijos prevencijos srityje.

Linas Pernavas, būdamas EPAC/EACN prezidentu, su NABU vadovu taip pat aptarė ir bendradarbiavimo galimybes EPAC/EACN tinkle. 

„Nepaisant karo iššūkių, džiugu, kad Ukrainos institucijos tęsia savo veiklą kovos su korupcija srityje, o gerosios praktikos, kaip kovoti su korupcija, dalinimasis yra ypač aktualus. Korupcija yra viena iš grėsmių nacionaliniam saugumui. Jos negalima nustumti į šalį, kuomet gresia pavojus valstybės egzistenciniams pagrindams“, – sakė  STT direktorius Linas Pernavas. „Esame pasirengę suteikti visokeriopą pagalbą Ukrainai jos atstatymo darbuose ir kelyje į Europos Sąjungą, ypač kovos su korupcija srityje.“

„Lietuvą labai vertiname ne tik kaip partnerę kovoje su agresoriumi, bet ir bendradarbiavime atskleidžiant ir tiriant korupciją, dalijantis informacija ir gerąja patirtimi. Kova su korupcija yra vienas iš prioritetinių uždavinių kelyje į ES“, – susitikime kalbėjo Semen Kryvonos, Ukrainos NABU vadovas.

STT ir NABU atstovai

STT delegacija taip pat susitiko su Lietuvos ambasadoriumi Ukrainoje Valdemaru Sarapinu, su kuriuo aptartas galimas tolesnis STT ir kitų Lietuvos institucijų vaidmuo didinant skaidrumą Ukrainoje.

Po susitikimų Ukrainoje, STT delegacija Varšuvoje susitiko su Lenkijos centrinio kovos su korupcija biuro (CBA) vadovais – direktoriumi Andrzej Strozny ir pavaduotoju Marcin Stec. CBA yra ilgametė Specialiųjų tyrimų tarnybos partnerė, taip pat ir EPAC/EACN tinklo narė. Susitikimo metu buvo aptarta stabilaus ir ilgalaikio regioninio bendradarbiavimo svarba kuriant tvarią antikorupcinę aplinką. Atsižvelgiant į šią savaitę vykusius STT ir Ukrainos antikorupcinių institucijų atstovų susitikimus, taip pat kiek anksčiau vykusį Lenkijos atstovų vizitą Ukrainoje, STT ir CBA vadovai, kaip strateginiai NABU partneriai, pasidalijo įžvalgomis apie itin svarbų nenutrūkstamo tarpusavio bendradarbiavimo vaidmenį užkertant kelią korupcijai Ukrainoje karo ir taikos metu.

„Džiaugiuosi, kad CBA ir STT bendradarbiavimas yra plėtojamas, nes tai atspindi stiprios antikorupcinės bendruomenės kūrimą Europoje. Jūsų šiandieninis buvimas Varšuvoje yra neįkainojamas mūsų draugystės ir pasitikėjimo įrodymas” – sakė CBA vadovas Andrzej Strozny.

Susitikimas su CBA vadovu