STT ir „Ignitis grupė“ kviečia hakatone drauge kurti antikorupcinius sprendimus

Informacija atnaujinta: 2021-10-15 11:29
STT ir „Ignitis grupė“ kviečia hakatone drauge kurti antikorupcinius sprendimus

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) kartu su tarptautine energetikos bendrove „Ignitis grupė“ kviečia visus, neabejingus skaidrumo ir antikorupcijos temoms, dalyvauti lapkričio 25–26 d. vyksiančiame hakatone. Jo dalyviai dvi dienas truksiančiame renginyje spręs aktualius su skaidrumo užtikrinimu susijusius iššūkius ir ieškos unikalių priemonių antikorupcinei aplinkai užtikrinti. Viso hakatono metu su dalyviais savo žiniomis ir patarimais dalinsis profesionalūs mentoriai.

„Kiekvienas esame atsakingi už skaidrią Lietuvą, nuo visų mūsų pastangų ir indėlio priklauso, kokioje aplinkoje gyvensime. Džiaugiamės vis didėjančiu aktyvumu ir iniciatyvomis, imantis lyderystės skaidrumo didinimo temoje. Šis hakatonas – tai puiki galimybė kiekvienam savo idėjomis prisidėti prie antikorupcinės aplinkos kūrimo, tapti realių pokyčių idėjos autoriumi“, – teigia STT direktorius Žydrūnas Bartkus.

Anot „Ignitis grupės“ vadovo ir valdybos pirmininko Dariaus Maikštėno, skaidrumas yra pamatas, leidžiantis kurti stiprią, grėsmėms atsparią organizaciją. Tai savo ruožtu prisideda ir prie darnos visuomenėje kūrimo. „Apie skaidrumą ir korupcijos prevenciją kalbama daug, jų svarbą suvokia vis didesnė visuomenės dalis. Tačiau iššūkių ir spręstinų klausimų šioje srityje tikrai nemažėja. Dėl to į antikorupcinės aplinkos kūrimo hakatoną kviečiame visus šiais klausimais besidominčius. Šis renginys taps erdve, kurioje, pasitelkus savo žinias ir fantaziją, drauge su specialistais bus galima spręsti mums visiems aktualius klausimus ir prisidėti prie skaidresnės Lietuvos kūrimo“, – sako D. Maikštėnas.

Antikorupcinės aplinkos kūrimo hakatonas vyks nuotoliniu būdu, o jo metu komandos, kurias sudarys nuo 4 iki 7 žmonių, spręs vieną iš pateiktų penkių iššūkių. Pastarųjų temos varijuoja nuo atvirų duomenų naudojimo didinant įstaigų skaidrumą, apie korupciją skatinančių pranešti priemonių kūrimo, iki visuomenės skatinimo imtis skaidrumą užtikrinančių veiksmų.

Hakatono metu komandas konsultuos savo sričių ekspertai – mentoriai: Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir visuomeninės organizacijos „Baltosios pirštinės“ atstovė Marija Šaraitė, Krašto apsaugos ministerijos ir iniciatyvos „Skaidrumo akademija“ atstovė Gintarė Rastenė, Vilniaus miesto savivaldybės ir „Skaidrumo akademijos“ atstovė Eglė Radvilė ir kiti.

Visų komandų idėjas vertins kompetentinga komisija. Pirmas tris vietas laimėjusios komandos turės galimybę išsirinkti norimus mokymus iš pateiktų mokymų platformų.

Norintys dalyvauti Antikorupcinės aplinkos kūrimo hakatone kviečiami registruotis iki šių metų lapkričio 19 d. užpildant dalyvio anketą (nuoroda).

Daugiau informacijos apie hakatoną galima rasti čia.