Skirtos baudos iš didelio tyrimo atskirtose bylose dėl įtariamos korupcijos teritorijų planavimo ir statybų valstybinės priežiūros srityse

Informacija atnaujinta: 2024-02-09 08:32
Skirtos baudos iš didelio tyrimo atskirtose bylose dėl įtariamos korupcijos teritorijų planavimo...

Vilniaus miesto apylinkės teismas, išnagrinėjęs Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroro pareiškimus dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamaisiais įsakymais, skyrė baudas dėl korupcijos teritorijų planavimo ir statybų valstybinės priežiūros srityse. Kaltais dėl korupcinių nusikaltimų pripažinti 3 asmenys, jiems bendrai skirta beveik 22 000 Eur baudų ir konfiskuota 4 200 Eur.

Pripažinusiems savo kaltę dėl papirkimo S. B. teismas skyrė galutinę 3 300 Eur baudą, dėl prekybos poveikiu vienos įmonės vadovui M. P. – 6 700 Eur baudą, dėl kyšininkavimo M. G. – 11 900 Eur baudą ir 4 200 Eur turto konfiskavimą.

Ikiteisminius tyrimus atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Centrinės tyrimų valdybos pareigūnai, tyrimus kontroliavo ir jiems vadovavo Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Stambaus masto ikiteisminio tyrimo duomenimis, institucijų, atsakingų už statybų ir teritorijų planavimo dokumentų rengimo, derinimo ir tvirtinimo procesus, valstybės tarnautojai per tarpininkus galimai reikalaudavo kyšių iš nekilnojamojo turto vystytojų, statytojų ir kitų suinteresuotų asmenų. Kaip įtariama, už galimai neteisėtą atlygį, būdavo priimami palankūs sprendimai dėl įvairių nekilnojamojo turto objektų, statybų leidimo išdavimo, projektų derinimo, viešinimo, statinių pripažinimo tinkamais naudoti ir pan. procesų.

Šioje didelio masto byloje jau anksčiau nuteisti dar 6 asmenys, jiems bendrai skirta daugiau nei 65 000 Eur baudų ir konfiskuota 7 250 Eur. Taip pat 6 asmenys atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Teismas tenkino prokuroro prašymus ir nuo baudžiamosios atsakomybės atleistiems asmenims bendrai skyrė sumokėti 11 500 Eur į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.