Skaidrumo šventėje bus apdovanoti „Skaidrumo akademijos“ dalyviai ir mokinių konkurso nugalėtojai

Informacija atnaujinta: 2023-12-07 14:32
Skaidrumo šventėje bus apdovanoti „Skaidrumo akademijos“ dalyviai ir mokinių konkurso nugalėtojai

Gruodžio 8 d. 13 val. Lietuvos Respublikos Prezidento rūmų Kolonų salėje vyks Skaidrumo šventė, kurios metu bus minimos iniciatyvos „Skaidrumo akademija“ 3-osios įkūrimo metinės ir paskelbti mokinių konkurso „Skaidrumą kuriame kartu‘23“ nugalėtojai. Renginyje dalyvaus Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktorius Linas Pernavas, iniciatyvos „Skaidrumo akademija“ mentoriai, dalyviai, moksleivių konkurso nugalėtojai ir švietimo bendruomenės atstovai.

Šis renginys skirtas Tarptautinei antikorupcijos dienai paminėti. Renginyje bus apžvelgti tretieji „Skaidrumo akademijos“ metai, pristatyti gerieji skaidrumo praktikų pavyzdžiai, pagerbti aktyviausi mentoriai bei didžiausią progresą pasiekę ir „Skaidrumo akademiją“ baigę dalyviai. 

„Skaidrumo akademija“ – tai gerosios antikorupcinės praktikos mainų vieta, kur didžiausią patirtį sukaupę ir aukščiausią kompetenciją turintys skaidrumo standartų ekspertai dalijasi patirtimi ir patarimais, kaip kurti korupcijai atsparią aplinką. „Skaidrumo akademijos“ gerųjų patirčių mainus inicijuoja Lietuvos Respublikos Prezidentas, iniciatyvos organizatorius – STT. Šiuo metu „Skaidrumo akademija“ jungia 48 dalyvius ir 44 mentorius iš viešojo ir privataus sektorių bei akademinės bendruomenės.

Į Skaidrumo šventę rinksis ir gausus mokinių, dalyvavusių konkurse „Skaidrumą kuriame kartu‘23“, būrys. Šiais metais konkurse dalyvavo dar daugiau dalyvių nei praeitais metais – 3 748 mokiniai ir 215 klasių iš visos Lietuvos. Renginio metu bus apdovanoti šio konkurso nugalėtojai trijose kategorijose: klasė „Skaidrumo lyderė“, klasė „Skaidrumo skleidėja“ ir mokykla „Skaidrumo bendruomenė“.

Konkurse mokiniai buvo kviečiami atlikti dvi užduotis: individualiai išspręsti testą ir kartu su bendraklasiais atlikti kūrybinį darbą. Šio konkurso moksleiviams tikslas – ugdyti antikorupcines mokinių nuostatas, skatinti aktyviai domėtis savo, kaip piliečio, vaidmeniu, valstybės ir pasaulio situacija, perprasti svarbiausius skaidrumo principus, kurie yra stiprios, teisingumu ir pasitikėjimu grįstos valstybės pagrindas. 2023 metų konkurso tema – skaidrumas ir netolerancija korupcijai.

Renginyje vyks diskusija „Kaip skaidrumas kuria galimybę pasitikėti valstybe ir vieni kitais?“, kurioje dalyvaus Prezidento patarėjas Darius Urbonas, STT direktorius Linas Pernavas, Pilietinės visuomenės instituto vadovė, VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytoja Dr. Ieva Petronytė-Urbonavičienė, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos prezidentas Umberto Masi ir „Transparency International“ Lietuvos skyriaus atstovas Sergejus Muravjovas.

Kviečiame stebėti tiesioginę renginio transliaciją STT Facebook ir Youtube paskyrose.

Žiniasklaidos atstovų, norinčių turėti galimybę transliuoti renginį ar atvykti į renginio vietą, iki gruodžio 7 d. prašome kreiptis el. p. komunikacija@stt.lt.