Prokuroro papirkimo byloje apkaltinamąjį nuosprendį išgirdo buvęs advokatas ir jo klientas

Informacija atnaujinta: 2023-11-27 16:19
Prokuroro papirkimo byloje apkaltinamąjį nuosprendį išgirdo buvęs advokatas ir jo klientas

Buvęs Klaipėdos advokatas Aivaras Surblys pripažintas kaltu dėl prekybos poveikiu, o jo klientas V. V. nuteistas dėl tuomečio Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroro Aido Giniočio, kurį teismas dėl kyšio paėmimo išteisino, papirkimo. Tokį verdiktą šiandien paskelbė Panevėžio apygardos teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, atskirtą iš didelės apimties bylos dėl korupcijos teisinėje sistemoje.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Centrinės tyrimų valdybos pareigūnai, o tyrimui vadovavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, 2017 m. pavasarį, atliekant kratas V. V. namuose, buvo rastos 6 sandariai uždarytos konservų dėžutės su labai dideliu kiekiu – 1033,28 g – kokaino. Ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leido manyti, kad V. V. bei pastarojo advokatas A. Surblys, siekdami, kad V. V. išvengtų baudžiamosios atsakomybės, tuomečiui Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorui A. Giniočiui, kuris vadovavo V. V. atžvilgiu atliekamam ikiteisminiam tyrimui, galimai davė 5 500 eurų siekiantį kyšį.

Šiandien paskelbtu nuosprendžiu Panevėžio apygardos teismas A. Surblį pripažino kaltu dėl prekybos poveikiu ir skyrė jam 25 tūkst. eurų (500 MGL) dydžio baudą bei 5 500 eurų konfiskavimą. V. V. dėl valstybės tarnautojo papirkimo skirta 25 tūkst. eurų bauda. Buvęs prokuroras A. Giniotis šiuo nuosprendžiu išteisintas.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.