Prekybos poveikiu byloje kaltais pripažinti buvęs Europos Parlamento narys ir vienos žiniasklaidos grupės vadovas

Informacija atnaujinta: 2020-10-27 08:10
Prekybos poveikiu byloje kaltais pripažinti buvęs Europos Parlamento narys ir vienos...

Lietuvos apeliacinis teismas šiandien tenkino iš dalies Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroro apeliacinį skundą ir kaltais dėl prekybos poveikiu pripažino buvusį Europos Parlamento narį Rolandą Paksą bei vienos žiniasklaidos grupės vadovą G. V.

Teismas R. Paksui skyrė 3 metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant 2 metams ir 3 mėnesiams, G. V. skirta 26,3 tūkstančių eurų bauda.

Apeliacinis teismas paliko galioti 2020 m. balandžio 15 d. Vilniaus apygardos teismo nuosprendžio dalį, kurioje dėl prekybos poveikiu išteisintas verslininkas A. J. Z.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai, jam vadovavo ir valstybinį kaltinimą byloje palaikė Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras.

Šioje baudžiamojoje byloje R. Paksui, tuometiniam politinės partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkui, kaltinimai dėl prekybos poveikiu pagal Baudžiamojo kodekso 226 straipsnio 4 dalį buvo pareikšti dėl 2015 m. susitarto priimti 15 tūkstančių eurų kyšio. Teismas konstatavo, kad R. Paksas, pasinaudodamas savo visuomenine padėtimi, pažadėjo paveikti Aplinkos ministerijos bei Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos tarnautojus, kad šie, vykdydami savo įgaliojimus, kuo skubiau, nesudarydami procedūrinių kliūčių, esant nustatytiems ir pašalintiems pažeidimams, atliktų vieno prekybos tinklo parduotuvės Prienuose statybos užbaigimo procedūras.

Kyšį R. Paksui, veikdamas vieno prekybos tinklo bei vienos statybos kompanijos interesais, pasiūlė žiniasklaidos grupės vadovas G. V., kuriam kaltinimai dėl prekybos poveikiu buvo pareikšti pagal Baudžiamojo kodekso 226 straipsnio 3 dalį.

Teikdamas apeliacinį skundą dėl Vilniaus apygardos teismo š. m. balandžio 15 d. išteisinamojo nuosprendžio, prokuroras nurodė, kad pirmosios instancijos teismas, priimdamas išteisinamąjį nuosprendį, netinkamai pritaikė baudžiamąjį įstatymą, padarė esminius baudžiamojo proceso kodekso pažeidimus bei šališkai išnagrinėjo bylą.