Neringos merą ir savivaldybės įmonės direktorių siekęs papirkti verslininkas nuteistas pagrįstai

Informacija atnaujinta: 2024-04-12 12:48
Neringos merą ir savivaldybės įmonės direktorių siekęs papirkti verslininkas nuteistas pagrįstai

Šiandien Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėjęs baudžiamąją bylą atmetė teisiamojo verslininko iš Panevėžio apeliacinį skundą ir paliko galioti pirmosios instancijos teismo sprendimą, kuriuo jis pripažintas kaltu dėl mėginimo papirkti Neringos merą bei dėl uždarosios akcinės bendrovės „Neringos vanduo“ direktoriaus papirkimo. Nuteistasis privalės sumokėti 20 tūkst. eurų baudą. Iš jo taip pat konfiskuota 10 tūkst. eurų.

Tyrimą šioje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai. Ikiteisminį tyrimą organizavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Bylos duomenimis, nuteistasis, siekdamas, kad tarp teismo sprendimu nekilnojamojo turto objekto, kuris priklausė UAB „Neringos vanduo“, aukciono laimėtoju pripažinto dalyvio ir šį sprendimą apeliacinės instancijos teisme ginčijančių aukciono organizatoriaus UAB „Neringos vanduo“, Neringos savivaldybės administracijos ir nelaimėjusio aukciono dalyvio būtų sudaryta taikos sutartis, 2021 metų spalį pasiūlė Neringos savivaldybės merui kyšį. Pastarajam neišreiškus sutikimo priimti siūlomą kyšį, panevėžietis, siekdamas minėtos taikos sutarties pasirašymo, 2021 metų lapkričio pabaigoje kyšį davė su teisėsaugos institucijomis bendradarbiavusiam bendrovės „Neringos vanduo“ direktoriui. Apie neteisėtus vyro iš Panevėžio veiksmus STT pareigūnams pranešė Neringos meras.

Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmai, išnagrinėję bylą, 2023 metų spalį pripažino verslininką kaltu dėl jam inkriminuotų nusikalstamų veiksmų ir skyrė jam 20 tūkst. eurų baudą. Iš jo valstybės nuosavybėn konfiskuotas kyšio dalykas – 10 tūkst. eurų, kuriuos nuteistasis buvo palikęs UAB „Neringos vanduo“ direktoriui dėžutėje su šampano buteliu. Šį sprendimą nuteistasis skundė apeliacinės instancijos teismui, kuris šiandien priimtu sprendimu apeliacinį skundą atmetė ir paliko galioti pirmos instancijos teismo nuosprendį, kuris šiandien įsiteisėjo.