Lietuvos Respublikos prezidentūroje ir Specialiųjų tyrimų tarnyboje apsilankė klasė – Skaidrumo lyderė

Informacija atnaujinta: 2022-03-03 15:12
Lietuvos Respublikos prezidentūroje ir Specialiųjų tyrimų tarnyboje apsilankė klasė – Skaidrumo...

Nacionalinio moksleivių konkurso „Skaidrumą kuriame kartu“ nominacijos „Skaidrumo lyderė“ nugalėtoja – Kauno „Vyturio“ gimnazijos II g klasė, susitiko su Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriumi Žydrūnu Bartkumi, pavaduotoju Egidijumi Radzevičiumi ir Prezidento nacionalinio saugumo grupės patarėju Dariumi Urbonu bei Valstybės pažinimo centro komanda.

Klasė STT inicijuotame konkurse surinko daugiausia taškų ir pelnė „Skaidrumo lyderės“ nominaciją. Moksleiviai apdovanoti padėka ir simboliniais ženkleliais minint Tarptautinę antikorupcijos dieną. Pagrindinis prizas – kelionė į Vilnių ir susitikimai su Prezidento institucijos, STT ir Valstybės pažinimo centro atstovais. Susitikimo metu diskutuota apie skaidrumą, teisingumo svarbą ir ką daryti susidūrus su nesąžiningu elgesiu.

„Konkursu siekta pasiūlyti mokytojams nesudėtingą, bet veiksmingą priemonę, padedančią su moksleiviais kalbėti apie skaidrumą ir sąžiningumą. Tuo pačiu suteikėme foną, kuriame mokyklų bendruomenės galėtų diskutuoti ir susitarti dėl to, ką skaidrumas reiškia jų aplinkoje. Pastebėjome, kad labai padeda, kai nagrinėjamos konkrečios, gyvenimiškos situacijos, praktiniai pavyzdžiai ir yra erdvės pačių moksleivių požiūriui išreikšti. Tiek pats konkursas, tiek moksleivių vizitas Prezidento institucijoje ir Specialiųjų tyrimų tarnyboje parodo, kad diskusijos apie sąmoningumą ir skaidrumą gali ir turi vykti įvairiose amžiaus grupėse, neišskiriant nei vienos bendruomenės“, – sakė STT direktoriaus pavaduotojas Egidijus Radzevičius.

„Siekdami, kad Lietuvoje būtų daugiau skaidrumo, turime ne tik užtikrinti valstybės institucijų, organizacijų pasirengimą vykdyti korupcijos prevenciją. Viena esminių sąlygų skaidriai aplinkai valstybėje – visuomenės atsparumas. Moksleivių entuziazmas įsitraukiant į konkurso inicijuotas kūrybines veiklas rodo, kad jaunimo švietimas yra labai svarbus veiksnys stiprinant antikorupcines gyventojų nuostatas ir ugdant korupcijai nepakančią piliečių kartą“ – sakė Prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Darius Urbonas.

Kauno „Vyturio“ gimnazijos komanda sėkmingai įveikė konkurso testą ir gavo aukštus komisijos balsus už sukurtą vaizdo filmuką „Mes galime susitarti“.

„Norint kurti skaidrią ir sąžiningą Lietuvą, būtina apie tai kalbėtis su moksleiviais ir jaunimu. Jie turi suprasti ir suvokti, kad daug kas priklauso ne tik nuo suaugusių piliečių, bet ir nuo jų. Kokiais esame ir būsime mes, ir mūsų mokiniai, nuo to priklausys ir Lietuvos ateitis“, – sakė Kauno „Vyturio“ gimnazijos mokytojas Lauras Bartninkas.

STT inicijuotame nacionaliniame moksleivių konkurse „Skaidrumą kuriame kartu“ varžėsi daugiau nei 100 klasių iš visos Lietuvos, Komisijai buvo perduota vertinti 80 kūrybinių darbų, net 1 200 moksleivių įveikė konkurso testą ir pelnė konkurso simbolį – Skaidrumo ženklelį. Jaunimo antikorupcinio sąmoningumo didinimas yra būtina investicija stiprinant visuomenės pilietiškumą ir nacionalinį saugumą.

Konkursą STT organizavo kartu su partneriais: Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos Valstybės pažinimo centru, Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija (LRT), „Transparency International“ Lietuvos skyriumi, Lietuvos jaunimo organizacijos taryba – LiJOT ir Lietuvos moksleivių sąjunga.