Išrinktos geriausios „Skaidrumo kodo“ idėjos

Informacija atnaujinta: 2024-04-22 16:02
Išrinktos geriausios „Skaidrumo kodo“ idėjos

2024 m. balandžio 18–19 d. vyko „Skaidrumo akademijos“ ir Specialiųjų tyrimų tarnybos organizuotas idėjų maratonas „Skaidrumo kodas“, kuriame skaidrumo idėjas pristatė 21 komanda. Dalyviai varžėsi dviejose kategorijose.

Pirmąją vietą mokinių kategorijoje užėmė Šiaulių Simono Daukanto inžinerijos gimnazijos 1i2 klasės komanda, kuri apžvelgė diskusiją vykstančią dėl dirbtinio intelekto panaudojimo, pristatė argumentus „už“ ir „prieš“ ir pasiūlė mokyklose dirbtiniu intelektu naudotis nemokamai bei integruoti šį įrankį į vertinimo sistemą.

Antrosios vietos nugalėtojais tapo Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos 11 klasės komanda, pasiūliusi paveikios socialinės reklamos idėją, kuri skatintų mokinius į taisykles pažvelgti ne kaip į varžančias ir apribojančias, bet kaip į padedančias mokyklos bendruomenei augti ir klestėti.

Suaugusiųjų kategorijoje pirmąją vietą užėmė Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos Viešojo valdymo magistro studijų komanda, kuri pasiūlė mobiliąją aplikaciją „TiPaFo“ (Tikslinės paramos fondai), kuri padėtų ugdymo įstaigoms spręsti teikiamos paramos skaidraus ir tikslingo panaudojimo problemą.

Antrosios vietos nugalėtojais tapo Joniškio rajono savivaldybės administracijos komanda, pasiūliusi mobiliąją programėlę, kuri gyventojams leistų anonimiškai pasikonsultuoti su bendruomene ir specialistais apie situacijas, kurios pasirodė korupcinės.

Specialiu prizu apdovanota Plungės senamiesčio mokyklos 10 klasės komanda.

Idėjų maratono metu komandas konsultavo „Skaidrumo akademijos“ mentoriai ir Specialiųjų tyrimų tarnybos antikorupcinio švietimo specialistai.

Dalyvių darbus vertino komisija:

  • Greta Kėvelaitienė, Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos direktorė (Komisijos pirmininkė)
  • Egidijus Radzevičius, Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriaus pavaduotojas
  • Brigita Sabaliauskaitė, žurnalistė, Baltijos skaitmeninio atsparumo tyrimo centro DIGIRES bendradarbė
  • Laura Subačienė, Kauno technologijos universiteto Interneto paslaugų centro teisininkė

„Džiugu, kad idėjų maratonas sulaukė didelio dalyvių susidomėjimo ir jame buvo pateiktos išties originalios mintys, kurios padės mokyklų bendruomenėms sustiprinti antikorupcinį sąmoningumą ir skaidrumo kultūrą“, – sakė Egidijus Radzevičius, Specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriaus pavaduotojas.

21 „Skaidrumo kode“ dalyvavusi komanda galėjo pasirinkti vieną iš septynių siūlomų temų: „Dovanų politika mokykloje“, „Sugriauk mitą apie taisykles“, „Įdomus sąmoningumo ugdymas“, „Sąžiningumas per egzaminus“, „Dirbtinis intelektas – drausti(,) negalima(,) leisti?“, „Drąsa pranešti“ ar laisvai pasirenkamą iššūkį ir jo sprendimui pateikti originalų 2 min. trukmės pristatymą.

Komandų sugeneruotos idėjos padės spręsti antikorupcinį sąmoningumą stiprinančius iššūkius bei kurti inovatyvias iniciatyvas, padedančias mokyklose, švietime, bendruomenėse stiprinti antikorupcinį sąmoningumą bei skaidrumo kultūrą.

Nugalėtojai apdovanoti Specialiųjų tyrimų tarnybos įsteigtais prizais.