Galvosūkis hakatono dalyviams – kaip stiprinti korupcijos prevencijos specialistų žinias?

Informacija atnaujinta: 2021-11-09 16:37
Galvosūkis hakatono dalyviams – kaip stiprinti korupcijos prevencijos specialistų žinias?

Nuo ateinančių metų sausio 1 d. įsigaliosiantis naujasis Korupcijos prevencijos įstatymas sustiprins antikorupcinės aplinkos kūrimą šalyje. Už korupcijos prevenciją atsakingiems institucijų darbuotojams turės būti suteiktos papildomos veiklos garantijos, o augantis dėmesys skaidrumo užtikrinimui turėtų didinti ir šioje srityje dirbančių specialistų kvalifikaciją.

Vis dėlto pastebima, kad antikorupcinę aplinką kuriančių bendruomenės narių įgūdžiai, žinios bei patirtis yra labai skirtingi. Spręsti iššūkio, kaip galėtų būti tobulinami už korupcijos prevenciją atsakingų specialistų įgūdžiai, jau greitai bus kviečiami „Ignitis grupės“ ir Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) organizuojamo Antikorupcinės aplinkos kūrimo hakatono dalyviai. Šis iššūkis – trečiasis iš penkių, kuriuos hakatono metu spręs nuo 4 iki 7 žmonių sudarytos komandos, o jas konsultuos savo sričių ekspertai – mentoriai.

Šį iššūkį spręsiančias komandas konsultuos Gintarė Rastenė, Krašto apsaugos ministerijos ir „Skaidrumo akademijos“ atstovė ir Ieva Kimontaitė, Lietuvos Respublikos Vyriausybės projekto „Atviros Vyriausybės iniciatyvos“ koordinatorė metodinėms priemonėms.

Gintarė Rastenė, Krašto apsaugos ministerijos vyresnioji patarėja, pastebi, kad korupcijos prevencija nebėra tik STT ar kitų priežiūros įstaigų užduotis. Priešingai, įgalinti organizacijų korupcijos prevencijos specialistai padeda aukščiausio lygio vadovams atrasti, suprasti ir užkardyti individualias organizacijoje kylančias nesąžiningumo problemas. 

„Kaip vieną iš svarbiausių aspektų sprendžiant šį iššūkį išskirčiau užduotį tiksliai išsigryninti, kokių gi kompetencijų bei savybių reikia korupcijos prevencijos specialistams. Tik išskyrę minkštąsias ir kietąsias savybes, galėsime modeliuoti, kaip reikėtų kelti šių specialistų kvalifikaciją ir kokiomis priemonėmis tai galime pasiekti. Hakatono komandoms į korupcijos prevencijos specialisto pareigybę linkiu žvelgti kuo plačiau – įvertinti, kad tai žmogus, kuris organizaciją turi suprasti kaip įmonės vadovas ir gebėti matyti bendrą jos vaizdą“, – teigia G. Rastenė.

„Ignitis grupės“ Verslo atsparumo vadovas Edvinas Kerza teigia, kad už korupcijos prevenciją atsakingi ekspertai turėtų siekti mažinti korupcijos rizikas pasitelkdami inovatyvius būdus, o į diskusijas apie nepakantumą pažeidimams įtraukti savo kolegas ir visą bendruomenę.

„Norint to pasiekti būtina užtikrinti, jog antikorupcinę aplinką organizacijoje kuriantys specialistai turėtų tinkamą kvalifikaciją ir reikiamas kompetencijas. Būtent originalių atsakymų į klausimą, kaip galėtume užtikrinti nuoseklų šių specialistų kvalifikacijos augimą, ir tikimės iš hakatono dalyvių. Tikiuosi, kad šis renginys padės atrasti dar daugiau būdų ugdant tiek už korupcijos prevenciją atsakingų asmenų, tiek ja besidominčiųjų kompetencijas“, – sako E. Kerza.

Primename, kad Antikorupcinės aplinkos kūrimo hakatonas vyks nuotoliniu būdu lapkričio 25–26 d. Visi norintys jame dalyvauti kviečiami registruotis iki šių metų lapkričio 19 d. užpildant dalyvio anketą (nuoroda). 

Daugiau informacijos apie hakatoną galima rasti čia.