Galutiniu teismo sprendimu vilnietis advokatas lieka nuteistas dėl prekybos poveikiu

Informacija atnaujinta: 2024-04-24 15:00
Galutiniu teismo sprendimu vilnietis advokatas lieka nuteistas dėl prekybos poveikiu

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė nuteistojo kasacinį skundą ir paliko galioti pirmosios instancijos teismo sprendimą, kuriuo kaltu dėl prekybos poveikiu pripažintas vilnietis advokatas G. R.  Jam palikta teismo paskirta bausmė – 40 000 Eur bauda.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras, o jį atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Centrinės tyrimų valdybos pareigūnai. Ši byla buvo atskirta iš didelės apimties ikiteisminio tyrimo dėl galimos plataus masto teisėjų, advokatų ir kitų asmenų korupcijos.

Bylos duomenimis, 2018-ųjų pavasarį priimtu Vilniaus apygardos teismo nuosprendžiu keturi asmenys buvo nuteisti už dokumentų klastojimą, apgaulingą apskaitos tvarkymą ir turto iššvaistymą. Jiems buvo skirtos baudos arba lygtinės laisvės atėmimo bausmės. Teismas iš vieno nuteistųjų taip pat konfiskavo beveik pusės milijono eurų vertės turto.

Tyrimo duomenimis, šiuos nuteistuosius atstovavęs G. R. tikėjosi, kad jo ginamųjų apeliacinius skundus nagrinėjęs teisėjas už neteisėtą atlygį sutiks panaikinti pirmos instancijos teismo nuosprendį ir išteisins jo atstovaujamus asmenis. Tuo tikslu jis kreipėsi į advokatą D. Z. ir susitarė su juo, kad už 22 000 eurų dydžio kyšį pastarasis paveiks nurodytą Lietuvos apeliacinio teismo teisėją.

Advokatas buvo kaltintas dėl dviejų prekyba poveikiu epizodų, dėl vieno jis pripažintas kaltu, dėl kito – išteisintas.

Ši Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.