Dėl korupcinių veikų nuteistas buvęs Jonavos ligoninės direktorius, viešuosiuose pirkimuose dalyvavusi bendrovė ir jos atstovas

Informacija atnaujinta: 2023-12-12 10:21
Dėl korupcinių veikų nuteistas buvęs Jonavos ligoninės direktorius, viešuosiuose pirkimuose...

Kauno apylinkės teismas tenkino Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroro pareiškimą dėl proceso užbaigimo baudžiamuoju įsakymu ir kaltais dėl korupcinių veikų pripažino buvusį VšĮ Jonavos ligoninės direktorių Paulių Vasilavičių, uždarąją akcinę bendrovę ir jos atstovą E. S. Nuteistiems asmenims bendrai skirta 48,5 tūkst. Eur baudų.

Tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Centrinės tyrimų valdybos pareigūnai, ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras.

Teismas Jonavos ligoninės direktorių pripažino kaltu dėl kyšininkavimo ir paskyrė jam galutinę 8 900 Eur dydžio baudą bei konfiskavo 7 500 Eur, kaip nusikalstamos veikos rezultatą. Taip pat šiam asmeniui 3 metams atimta teisė dirbti vadovaujančias pareigas gydymo ar sveikatos priežiūros paslaugas teikiančiose įstaigose.

Teismo sprendimu, juridinis asmuo – bendrovė pripažinta kalta dėl papirkimo ir jai paskirta galutinė 25 000 Eur dydžio bauda. Bendrovės atstovui E. S. dėl papirkimo skirta galutinė 14 600 Eur bauda.

Šis STT tyrimas buvo atskirtas iš kito didelės apimties ikiteisminio tyrimo, kuriame buvo siekiama nustatyti, ar organizuojant ir dalyvaujant skirtingų sveikatos priežiūros įstaigų medicininės įrangos ir kitų medicinos priemonių viešuosiuose pirkimuose, buvo padarytos korupcinės nusikalstamos veikos. Iš viso buvo tiriama daugiau nei 130 nusikalstamos veikos epizodų.

Šiame tyrime jau yra priimti 3 teismo baudžiamieji įsakymai ir 2 teismo sprendimai. Iš viso nuteistiems asmenims skirta daugiau nei 124 tūkst. Eur baudų ir konfiskuota daugiau nei 30 tūkst. Eur.