Daugiau kaip 100 Kauno regiono švietimo darbuotojų diskutavo apie moksleivių skaidrumo ugdymą

Informacija atnaujinta: 2021-04-28 16:53
Daugiau kaip 100 Kauno regiono švietimo darbuotojų diskutavo apie moksleivių skaidrumo ugdymą

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), siekdama formuoti Lietuvos gyventojų skaidrumo nuostatas, organizuoja susitikimus su švietimo darbuotojais ir kviečia diskutuoti apie moksleivių antikorupcinį ugdymą kartu. Nuotolinėje diskusijoje „Skaidrumo kartelę kelkime dar mokykloje“ dalyvavo daugiau kaip 100 Kauno regiono švietimo darbuotojų.

Tai trečioji tokio pobūdžio diskusija šiais metais. Renginyje STT Antikorupcinio švietimo skyriaus atstovė Daina Paštuolienė pristatė jaunimo antikorupcinio ugdymo galimybes ir STT siūlomas naujas, interaktyvias mokymo priemones. Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos Regionų plėtros instituto atstovės dr. Rita Toleikienė, dr. Vita Juknevičienė apžvelgė galimų metodų taikymo įvairovę antikorupcinio moksleivių ugdymo procese, pristatė naujausias metodines priemones mokytojams. „Transparency International“ Lietuvos skyriaus atstovė Ieva Dunčikaitė ragino mokyklas aktyviai įsijungti į mokyklos dalyvaujamojo biudžeto veiklas ir kartu su bendruomenės nariais patiems spręsti įvairias problemas, siūlyti idėjas.

„Antikorupcinis švietimas, kaip ir švietimas apskritai, yra nuolat besikeičiantis ir sudėtingas procesas, reikalaujantis žinių ir nuoseklaus pasiruošimo, todėl dalinimasis gerąja patirtimi, pristatant geriausius šios veiklos pavyzdžius, yra puiki galimybė mokytojams atrasti naujų antikorupcinio ugdymo būdų mokykloje“, – teigė Benas Aldakauskas, STT Antikorupcinio švietimo skyriaus vadovas.

Gerąją praktiką sukaupę mokyklų atstovai pasidalijo savo patirtimi. Vilniaus Simono Konarskio gimnazijos direktorius Valerijus Jaglinski papsakojo apie mokykloje taikomą dalyvaujamojo biudžeto veiklą. Olivijus Spitrys, Kauno Šv. Kazimiero progimnazijos direktoriaus pavaduotojas, pasidalijo mintimis apie vyraujančias nuostatas ir stereotipus vykdant antikorupcinį ugdymą mokykloje. Pranešėjai renginyje pasidžiaugė, kad auga nauja karta su visiškai naujomis pilietinėmis nuostatomis. Ši karta yra nepalyginamai atsparesnė korupcijai ir yra socialiai atsakingesnė.

Visi diskusijos dalyviai turėjo puikią galimybę praplėsti akiratį, susipažinti ir atrasti naujų ar bendrų veiklos formų ugdant jaunimo antikorupcines nuostatas.

Viena iš pagrindinių STT veiklos sričių – antikorupcinis visuomenės švietimas. Jaunimo antikorupcinis švietimas vykdomas į mokomuosius dalykus ir studijų programas įtraukiant antikorupcines temas. Taip pat organizuojama, skatinama ir prisidedama prie neformalaus ugdymo – jaunimo antikorupcinių akcijų ir renginių.