Buvusi prokurorė ir jos pažįstamas lieka kaltais už korupcinius nusikaltimus

Informacija atnaujinta: 2021-02-25 15:56
Buvusi prokurorė ir jos pažįstamas lieka kaltais už korupcinius nusikaltimus

Šiandien Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija, išnagrinėjusi buvusios Vilniaus apygardos prokurorės L. B. ir V. P. bei Generalinės prokuratūros kasacinius skundus, priėmė nutartį, kuria atmetė visus pateiktus skundus paliekant galioti Kauno apygardos teismo 2017 m. gruodžio 22 d. priimtą apkaltinamąjį nuosprendį.

Ikiteisminis tyrimas, kurį atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdybos pareigūnai, buvo pradėtas 2014 m. gruodžio 16 d. generalinio prokuroro sprendimu. Atliekant ikiteisminį tyrimą buvo surinkti duomenys, kurie leido teigti, kad kaltinamieji iš vieno vilniečio reikalavo kyšio ir paėmė 10 tūkst. eurų kyšį už palankių jo atžvilgiu proceso sprendimų priėmimą prokurorės kontroliuotame ikiteisminiame tyrime. Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras.

2017 m. gruodžio 22 d. Kauno apygardos teismas buvusią Vilniaus apygardos prokurorę L. B. pripažino kalta dėl kyšininkavimo ir skyrė jai 4 metų laisvės atėmimo bausmę atidedant jos vykdymą 3 metams. Taip pat teismas 5 metams atėmė teisę dirbti valstybės tarnyboje ir skyrė 15 MGL (570 eurų) įmoką į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą bei 4 900 eurų turto konfiskavimą. Buvusios pareigūnės pažįstamas V. P. pripažintas kaltu dėl prekybos poveikiu. Jam skirta 3,5 metų laisvės atėmimo bausmė, atidedant jos vykdymą 3 metams, ir 15 MGL (570 eurų) įmoka į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą bei 5 100 eurų turto konfiskavimą.

Su šiuo teismo nuosprendžiu nesutiko nuteistieji ir jį apskundė apeliacine tvarka. Nuteistoji L. B. prašė ją išteisinti, o nuteistasis V. P. prašė skirti švelnesnę bausmę. Taip pat nuosprendį apeliacine tvarka apskundė ir Generalinė prokuratūra, prašydama sugriežtinti bausmę nuteistajai L. B., atsižvelgiant į teisingumo ir bausmės individualizavimo principus, siekiant skatinti asmenų bendradarbiavimą su teisėsaugos institucijomis ir nuoširdumą bei sąžiningumą baudžiamajame procese.

2019 m. lapkričio 28 d. Lietuvos apeliacinis teismas, išnagrinėjęs nuteistųjų L. B. ir jos pažįstamo V. P. bei Generalinės prokuratūros apeliacinius skundus, atmetė juos ir paliko galioti Kauno apygardos teismo nuosprendį.

2015 m. sausio mėnesį L. B. buvo atleista iš einamų pareigų Vilniaus apygardos prokuratūroje.

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.