Buvęs valstybinės įmonės vadovas lieka pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo ir turto iššvaistymo

Informacija atnaujinta: 2021-02-26 11:02
Buvęs valstybinės įmonės vadovas lieka pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo ir turto iššvaistymo

Lietuvos apeliacinis teismas šiandien atmetė dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir turto iššvaistymo nuteisto buvusio valstybinės įmonės „Oro navigacija“ generalinio direktoriaus A. R. skundą ir nepakeitė jam teismo skirtos lygtinės laisvės atėmimo bausmės bei baudžiamojo poveikio priemonės.

Vilniaus apygardos teismo 2020 m. liepos 20 d. nuosprendžiu buvęs valstybinės įmonės vadovas buvo pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavo tarnybine padėtimi vykdant viešuosius pirkimus ir turto iššvaistymo. Pirmosios instancijos teismas jam skyrė subendrintą 2 metų laisvės atėmimo bausmę atidedant ją 1 metams ir baudžiamojo poveikio priemonę – 25 MGL dydžio (daugiau kaip 940 eurų) įmoka į nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų fondą.

Teismas konstatavo, kad 2012–2016 m., vykdant viešuosius pirkimus, tuometinis VĮ „Oro navigacija“ generalinis direktorius darė neteisėtą įtaką VĮ „Oro navigacija“ darbo grupei vykdant paslaugų įsigijimo projektą, dėl ko VĮ „Oro navigacija“ patyrė didelės žalos – įsigijo funkcionalumų neatitinkančias prekes ir paslaugas.

Ikiteisminį tyrimą organizavo ir kontroliavo Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras, jį atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdybos pareigūnai.

Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija, išnagrinėjusi baudžiamosios bylos medžiagą, įvertinusi buvusio valstybinės įmonės „Oro navigacija“ generalinio direktoriaus A. R. ir jo gynėjo skunde išdėstytus argumentus, konstatavo, kad Vilniaus apygardos teismas išsamiai ir nešališkai išnagrinėjo visas bylos aplinkybes ir pagrįstai A. R. pripažino kaltu dėl piktnaudžiavimo ir turto iššvaistymo. Apeliacinis teismas pirmosios instancijos teismo nuosprendį pripažino teisėtu ir pagrįstu, o nuteistojo apeliacinį skundą atmetė.