Buvęs UAB „Šakių vandenys“ direktorius ir privačios bendrovės vadovas lieka nuteisti

Informacija atnaujinta: 2022-01-14 09:10
Buvęs UAB „Šakių vandenys“ direktorius ir privačios bendrovės vadovas lieka nuteisti

Lietuvos apeliacinis teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, paliko galioti apkaltinamąjį pirmosios instancijos teismo nuosprendį, kuriuo kaltais dėl piktnaudžiavimo, dokumentų suklastojimo, turto iššvaistymo ir apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo pripažino buvusį UAB „Šakių vandenys“ direktorių V. L. ir privačios bendrovės vadovą R. A. Nuteistųjų skundai tenkinti iš dalies.

Apeliacinis teismas paliko galioti laisvės atėmimo bausmes: buvusiam UAB „Šakių vandenys“ direktoriui skirta 3 metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant 3 metams, o bendrovės vadovui R. A skirta 2 metų 8 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant 3 metams. Be to, buvusiam „Šakių vandenys“ direktoriui atimta teisė 3 metus dirbti, eiti valstybės tarnautojui prilyginto asmens pareigas savivaldybės ir valstybės įmonėse ar savivaldybių bei valstybės kontroliuojamuose juridiniuose asmenyse.

Pirmosios instancijos teismas, tenkindamas Šakių rajono savivaldybės civilinį ieškinį, iš nuteistųjų buvo priteisęs solidariai atlyginti nustatytą 70 tūkst. Eur turtinę žalą UAB „Šakių vandenys“ naudai. Lietuvos apeliacinis teismas pakeitė sprendimą dėl padarytos turtinės žalos išieškojimo ir iš nuteistojo V. L. priteisė atlyginti 58,4 tūkst. Eur padarytą žalą, o bendrovės vadovo R. A. atžvilgiu turtinės žalos priteisimą nutraukė.

Ikiteisminį tyrimą šioje baudžiamojoje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdybos pareigūnai, o tyrimui vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai. 

Atliekantys ikiteisminį tyrimą STT pareigūnai nustatė, kad privačios bendrovės vadovas R. A. su UAB „Šakių vandenys“ direktoriumi susitarė imituoti jų vadovaujamų įmonių civilinį sandorį. Fiktyvus sandoris pasirašytas dėl Šakių miesto vandens gerinimo įrenginių remonto darbų atlikimo, sudarytos sąlygos pervesti lėšas už nevykdytus darbus ir taip iššvaistytas UAB „Šakių vandenys“ priklausantis didelės vertės – daugiau nei 70 000 eurų – turtas.

Teismo nuosprendis gali būti skundžiamas kasacine tvarka.