Buvęs Santaros klinikų vadovas pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo

Informacija atnaujinta: 2020-03-31 11:44
Buvęs Santaros klinikų vadovas pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo

Šiandien Vilniaus miesto apylinkės teismas, išnagrinėjęs Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos tirtą baudžiamąją bylą dėl kyšininkavimo, buvusiam Santaros klinikų generaliniam direktoriui K. S. skyrė 5000 Eur baudą.

Bylos duomenimis Santaros klinikų generalinis direktorius per kelis kartus paėmė kyšį iš pacientės, kuri siekė, kad būtent K. S. atliktų jai operaciją. Teismas taip pat pripažino kalta dėl papirkimo pacientę, kuriai skyrė 4500 Eur baudą.

Ši baudžiamosios bylos dalis buvo išskirta iš didelės apimties ikiteisminio tyrimo, kuris buvo pradėtas 2018 m. dėl piktnaudžiavimo, stambaus masto kyšininkavimo bei papirkimo VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose.

Tyrimas buvo pradėtas įtarus, kad tam tikri Santaros klinikų atstovai galimai nurodydavo bendrovėms, tarp kurių – ir tarptautinės, stambaus kapitalo, didžiausios informacinių technologijų sprendimų ir paslaugų teikėjos, siekusioms laimėti arba laimėjusioms viešuosius pirkimus, suteikti priverstinę 3-5 procentų viešojo pirkimo sumos dydžio paramą Santaros klinikoms. Taip pat įtariama, kad dalis paramos buvo naudojama ne pagal paskirtį, o asmeniniams Santaros klinikų atstovų poreikiams tenkinti. Šis tyrimas yra tęsiamas.

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Nuosprendis gali būti skundžiamas per 20 dienų.