Buvęs FNTT direktorius K. J. įtariamas prekyba poveikiu

Informacija atnaujinta: 2023-01-23 07:51
Buvęs FNTT direktorius K. J. įtariamas prekyba poveikiu

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), gavusi pranešimą apie tai, kad buvęs Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktorius K. J. galimai reikalauja kyšio, pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl, kaip įtariama, prekybos poveikiu.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, K. J. galimai reikalavo ir priėmė 2 000 eurų kyšį, žadėdamas asmeniui pakeisti procesinį statusą FNTT atliekamame tyrime. Asmeniui taip pat buvo žadama grąžinti tyrimo metu paimtus daiktus.

Sausio 19 d. vakare K. J. buvo sulaikytas iš karto po galimo kyšio priėmimo. Buvusiam FNTT direktoriui pareikšti įtarimai dėl prekybos poveikiu (BK 226 str. 1 d).

Šį ikiteisminį tyrimą atlieka Centrinė tyrimų valdyba. Tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Vadovaujantis nekaltumo prezumpcija, asmenys yra nekalti, kol teismas nepatvirtina jų kaltės.

Pranešti STT apie žinomus korupcijos atvejus galima šiais būdais: palikdami žinutę STT interneto tinklalapyje www.stt.lt; paskambinę „Pranešk STT“ linija (8 5) 266 3333, el. paštu pranesk@stt.lt; mobiliąja programėle „Pranešk STT“, atvykus į STT padalinį ar atsiuntus pranešimą paštu.