Aukščiausiojo Teismo verdiktas – asmuo žadėjęs daryti poveikį teisėjai lieka nuteistas

Informacija atnaujinta: 2020-02-14 10:36
Aukščiausiojo Teismo verdiktas – asmuo žadėjęs daryti poveikį teisėjai lieka nuteistas

Vakar Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė kauniečio J. L. skundą ir paliko galioti Apeliacinio teismo nuosprendį, kuriuo jis dėl prekybos poveikiu nuteistas 3 metų laisvės atėmimo bausme, jos vykdymą atidedant trejų metų laikotarpiui.

Ikiteisminį tyrimą šioje baudžiamojoje byloje atlikę Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdybos pareigūnai nustatė, kad J. L. provokavo Kauno apylinkės teisme teisiamus asmenis duoti 15 000 eurų kyšį, žadėdamas paveikti bylą nagrinėjusią teisėją, kad ji neskirtų realios laisvės atėmimo bausmės arba priimtų jų atžvilgiu išteisinamąjį nuosprendį. J. L. buvo sulaikytas su įkalčiais paėmus dalį reikalautos sumos – 11 000 eurų.

Baudžiamoji byla buvo pradėta po to, kai asmenys, iš kurių buvo reikalaujama kyšio, suabejojo J. L. pažadais paveikti teisėją ir kreipėsi į STT pareigūnus.

Kauno apygardos teismas J. L. buvo išteisinę, tačiau pagal Kauno apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroro apeliacinį skundą bylą išnagrinėjęs Lietuvos apeliacinis teismas nuosprendį panaikino ir minėtą asmenį dėl prekybos poveikiu nuteisė lygtine 3 m. laisvės atėmimo bausme. Šį nuosprendį paliko galioti ir Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, kurio verdiktas yra galutinis ir neskundžiamas.