Apeliacinis teismas nepasigailėjo savivaldybės valdomos įmonės darbuotoją norėjusių papirkti asmenų

Informacija atnaujinta: 2022-12-01 16:41
Apeliacinis teismas nepasigailėjo savivaldybės valdomos įmonės darbuotoją norėjusių papirkti asmenų

Klaipėdos apygardos teismas atmetė apeliacinius skundus ir paliko galioti pirmosios instancijos teismo sprendimą, kuriuo kaltais dėl valstybės tarnautojui prilyginto asmens papirkimo ir dokumentų klastojimo pripažino vienos uostamiesčio statybų bendrovės direktorių R. B. ir gamybos vadovą K. K. Teismo sprendimu nuteistiesiems paliktos tūkstantinės baudos, kartu teks sumokėti 30 tūkst. Eur baudą.

Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jį kontroliavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras, tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai.

Bylos duomenimis, R. B. vadovaujama statybų bendrovė 2020 metų pavasarį įsipareigojo atlikti beveik 600 tūkst. eurų vertės rangos darbus dviejuose renovuojamuose daugiabučiuose Tauragės apskrityje. Pagal sudarytas sutartis minėtoji bendrovė nustatyta tvarka privalėjo nurodyti faktiškai atliktų darbų kiekį bei jų vertę ir šią informaciją pateikti savivaldybės valdomai įmonei, uždarajai akcinei bendrovei „Šilalės šilumos tinklai“. Pastarosios paskirtas atsakingas darbuotojas, patikrinęs, ar gautuose dokumentuose nurodyti darbų kiekiai atitinka faktinius, turėdavo juos patvirtinti.

Nustatyta, kad kaltinamieji, norėdami pasipelnyti, davė kyšį minėtos bendrovės darbuotojui, kuris buvo atsakingas už daugiabučių namų atnaujinimo programos projekto įgyvendinimą ir sutartinių įsipareigojimų vykdymo priežiūrą bei atliktų darbų priėmimą. Už siūlytą neteisėtą atlygį buvo siekiama, kad darbuotojas dokumentuose nurodytų ne faktiškai atliktus, o projektinius, didesnės apimties statybos darbus, dėl ko savivaldybė ir gyventojai būtų patyrę finansinių nuostolių. Kaltinamieji už tikrovės neatitinkančių dokumentų patvirtinimą bendrai pasiūlė savivaldybės valdomos bendrovės darbuotojui 6 tūkst. eurų kyšį.

Pirmosios instancijos teismo sprendimu R. B. privalės sumokėti 17,5 tūkst., K. K. 12,5 tūkst. eurų baudas.

Apeliacinės instancijos teismo nuosprendis yra įsiteisėjęs. Sprendimas gali būti skundžiamas kasacine tvarka.

_________________________________

Pranešti STT apie žinomą korupcinio pobūdžio nusikalstamą veiką galima šiais būdais: palikdami žinutę STT interneto tinklalapyje www.stt.lt; paskambinę „Pranešk STT“ linija (8 5) 2663333, el. paštu pranesk@stt.lt; mobiliąja programėle „Pranešk STT“ ar atsiuntus pranešimą paštu.

Asmenims, suteikusiems STT vertingą informaciją apie korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, gali būti atlyginama.