Viešieji pirkimai sveikatos sektoriuje – kaip ligoninėms sutaupyti, sumažinti korupcijos rizikas ir nusimesti neskaidrumo šydą?

Informacija atnaujinta: 2024-03-07 11:07
Viešieji pirkimai sveikatos sektoriuje – kaip ligoninėms sutaupyti, sumažinti korupcijos rizikas...

Delfi diskusijoje apie skaidresnius viešuosius pirkimus sveikatos sektoriuje kalbėjo Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Korupcijos prevencijos valdybos Korupcijos rizikos skyriaus viršininkas Domantas Lukauskas.

„Viešųjų pirkimų centralizavimas gali padėti mažinti šešėlį. Tokiu būdu dalį rizikų, kurias nustatome, galėtume suvaldyti. Iš atliktų korupcijos rizikos analizių viešųjų pirkimų procesuose matyti, kad vyksta netinkamas procesų planavimas. Pasitaiko situacijų, kuomet siekiama įsigyti prekių, kurių poreikio įstaigos nepagrindė arba pirkimai apskritai nebuvo planuoti. Turėjome net ir tokių pavyzdžių, kuomet pirkimai į planus įtraukiami jau po fakto. Dar vienas opus dalykas, kuris nustatomas gana dažnai, tai netinkamai vykdomi ar apskritai neatliekami rinkos tyrimai“, – pasakojo STT atstovas D. Lukauskas.

Sveikatos sektoriaus viešųjų pirkimų procesų centralizavimu siekiama juos efektyvinti, taupyti valstybės biudžeto lėšas, mažinti korupcijos apraiškų rizikas ir šešėlį. 

Kviečiame žiūrėti.