Teisėjų byla – pavojaus signalas

Informacija atnaujinta: 2021-08-10 16:56
Teisėjų byla – pavojaus signalas

Lietuvos žinios, 2019-03-01, Bernardas Gailius

Teismų sistemoje skiriama per mažai dėmesio antikorupcinei aplinkai kurti. Tuo įsitikinęs Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktorius Žydrūnas Bartkus.

„Lietuvos žinioms“ jis tvirtino besitikintis, kad skandalingas ikiteisminis tyrimas taps pakankamu pavojaus signalu teisėjų savivaldai ir paskatins ją bendradarbiaujant su STT ieškoti naujų sprendimų.

Praėjusią savaitę teisėsaugininkai sulaikė ilgametį Aukščiausiojo Teismo teisėją Egidijų Laužiką (vėliau jis buvo paleistas) ir kitus įvairių grandžių teisėjus bei penkis advokatus. Iš viso įtarimai pareikšti 28 asmenims, tarp jų – Druskininkų merui Ričardui Malinauskui.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, už įvairius palankius teisėjų sprendimus galbūt buvo žadėti ir mokėti kyšiai nuo 1000 iki 100 tūkst. eurų.

Su Žydrūnu Bartkumi kalbėjomės ne tik apie šią bylą, bet ir apie STT evoliuciją.

Antrankiai – sulaikytųjų saugumui

– Ar šiame tyrime dar bus staigmenų?

– Nesakau, kad staigmenų bus. Sakau, kad tyrimas vyksta ir naujų duomenų gali būti nustatyta.

– Kiek laiko, Jūsų nuomone, truks šis ikiteisminis tyrimas? Kokius dar veiksmus reikia atlikti ir nuo ko priklauso tyrimo trukmė?

– Reikėtų skirtingai vertinti ikiteisminius tyrimus dėl kyšininkavimo ir ikiteisminius tyrimus dėl piktnaudžiavimo. Pastarieji dažniausiai trunka ilgiau.

– Šiuo atveju turime ir viena, ir kita?

– Taip, turime ir viena, ir kita. Bet, mano supratimu, tai nėra labai sudėtingas tyrimas. Įtariamos nusikalstamos veikos nėra susijusios su viešaisiais pirkimais ar įmonių finansinių operacijų revizijomis ir ekspertizėmis. Būtent tokie veiksmai paprastai pareikalauja didelių laiko sąnaudų. Nesakau, kad šis tyrimas labai paprastas – jis yra didelės apimties, bet manau, kad jis neturėtų trukti labai ilgai.

Visą interviu skaitykite Lietuvos žiniose