Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorė nušalinta nuo pareigų

Informacija atnaujinta: 2020-02-07 11:59
Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorė nušalinta nuo pareigų

Generalinis prokuroras D. Valys nušalino nuo pareigų Vilniaus apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorę Nijolę Bareikienę, kuriai Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos pareigūnai įteikė pranešimą apie įtarimą dėl prekybos poveikiu.

Prokurorė bus nušalinta nuo pareigų tol, kol bus priimtas galutinis sprendimas šiame, ankstesniu generalinio prokuroro D. Valio sprendimu pradėtame, ikiteisminiame tyrime dėl galimos prekybos poveikiu ir piktnaudžiavimo. Atlikti tyrimo veiksmus pavesta Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnams.

Atlikdami tyrimą, apie kurį pradinė informacija buvo paskelbta vakar, STT pareigūnai ketvirtadienį sulaikė tris asmenis. Jų darbo vietose ir namuose buvo atliktos kratos, taip pat buvo atliekami ir kiti būtini šiam tyrimui procesiniai veiksmai.

Šiuo metu sulaikytiesiems nėra skirtos kitos kardomosios priemonės. Tyrimui vadovaujantis Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento  prokuroras,  atsižvelgdamas į sulaikymo datą ir laiką, sprendimus dėl kardomųjų priemonių skyrimo turėtų priimti vėliausiai šių metų vasario 15 d.

Vienas iš sulaikytų asmenų dirba Lietuvos Respublikos valstybės kontrolėje, tačiau šio asmens sulaikymas ir pats ikiteisminis tyrimas nėra susijęs nei su R. Z. darbine veikla, nei su Valstybės kontrolės funkcijomis.