Už stambaus kyšio reikalavimą – teisiamųjų suolas

Informacija atnaujinta: 2020-03-09 15:03
Už stambaus kyšio reikalavimą – teisiamųjų suolas

Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai ir Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą ir sostinės apygardos teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje bendrovės „Jonavos grūdai“ generalinio direktoriaus pavaduotojas R. U. kaltinamas galimu kyšininkavimu.

Tyrimo duomenimis, praėjusių metų rudenį kaltinamasis iš bendrovės padalinio vadovo galimai reikalavo 40 tūkst. lt kyšio, kad, neva, pastarasis nebūtų atleistas iš užimamų pareigų. R. U. turėjo teisę inicijuoti atleidimo iš darbo procedūrą, o nesant direktoriaus ir atleisti minėtai bendrovei priklausančius darbuotojus. Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai kaltinamąjį sulaikė kai jis paėmė dalį reikalauto kyšio – 25 tūkst. lt.

Ikiteisminis tyrimas, kurį atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai, buvo pradėtas gavus informaciją apie galimą kyšio reikalavimą. Tyrimą organizavo ir vadovavo Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Įstatymas už valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens stambaus kyšio reikalavimą numato laisvės atėmimą nuo dvejų iki aštuonerių metų.

Didesnė dalis (70 proc.) bendrovės „Jonavos grūdai“ įstatinio kapitalo priklauso valstybei, o likusioji dalis – juridiniams ir fiziniams asmenims.