Teismui perduota dar viena korupcinio pobūdžio byla

Informacija atnaujinta: 2020-02-07 11:45
Teismui perduota dar viena korupcinio pobūdžio byla

Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir Vilniaus apygardos teismui perdavė nagrinėti nusikaltimų valstybės tarnybai, viešiesiems interesams ir nuosavybei baudžiamąją bylą, kurioje sukčiavimu įgyjant didelės vertės svetimą turtą, piktnaudžiavimu tarnyba, siekiant asmeninės ir turtinės naudos, ir kyšininkavimu kaltinamas vienas ankstesnės kadencijos LR Seimo narys.

Šioje byloje kitas asmuo, besiverčiantis lobizmo veikla, kaltinamas piktnaudžiavimu tarnyba, siekiant asmeninės ir turtinės naudos.

Tai viena iš šešių Panevėžio apygardos prokuratūros teismui perduotų bylų, kuriose nusikalstamos veikos atskleistos Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybai atliekant ikiteisminį tyrimą dėl galbūt neskaidriai miesto savivaldybės įmonėje AB „Panevėžio energija“ vykdytų viešųjų pirkimų, susijusių su šilumos energijos gamyba.

Pagrindinis tyrimas šiuo metu dar yra tęsiamas. Kai kuriose teismui perduotose bylose jau paskelbti nuosprendžiai ir kaltais pripažinti asmenys jau nubausti dėl piktnaudžiavimo tarnyba.

Šiuos ikiteisminius tyrimus kontroliavo ir jiems vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.