Teismui perduota byla dėl Šiaulių tardymo izoliatoriaus direktoriaus

Informacija atnaujinta: 2020-02-07 10:42
Teismui perduota byla dėl Šiaulių tardymo izoliatoriaus direktoriaus

Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Šiaulių apygardos teismui perdavė baudžiamąją bylą kurioje, remiantis Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnų surinktais įrodymais, Šiaulių tardymo izoliatoriaus (ŠTI) direktorius R. Z. kaltinamas piktnaudžiavimu, turto pasisavinimu, dokumentų klastojimu.

2014 m. sausio 9 d. Šiaulių apylinkės teismas ŠTI direktorių 6 mėnesiams nušalino nuo pareigų.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad Šiaulių tardymo izoliatoriaus direktorius, piktnaudžiaudamas tarnybine padėtimi ir siekdamas turtinės naudos sau, kurstydamas jam pavaldų darbuotoją klastoti dokumentus, savo ar artimųjų vardu įsigytas ir registruotas transporto priemones remontuodavo automobilių remontu užsiimančioje įmonėje už ŠTI lėšas, melagingai finansiniuose dokumentuose nurodydamas, kad buvo atlikti ŠTI priklausančių transporto priemonių remonto darbai.

Be to, R. Z. bandė ŠTI pinigus pasisavinti tiesiogiai – STT Šiaulių valdybos pareigūnai sulaikė ŠTI Ūkio skyriaus inžinierių L. Č., kai šis ŠTI direktoriaus nurodymu pasikėsino iš transporto priemones remontuojančios įmonės susigrąžinti dalį grynųjų pinigų, kurie suklastotų finansinių dokumentų pagrindu jau buvo pervesti įmonei už neva atliktus ŠTI transporto priemonės remonto darbus.

Šioje baudžiamojoje byloje įtarimai dėl dokumentų klastojimo buvo pareikšti ir pagal darbo sutartį dirbančiam ŠTI Ūkio skyriaus inžinieriui, tačiau įtariamajam pripažinus savo kaltę Šiaulių apylinkės teismas 2014 m. gegužės 6 d. priėmė nutartį ir inžinierių atleido nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą vienerių metų laikotarpiui. Be to, teismas jam skyrė baudžiamojo poveikio priemonę – sumokėti 1 300 litų įmoką į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.