Teismo nuosprendis buvusiems Radviliškio rajono savivaldybės darbuotojams

Informacija atnaujinta: 2020-02-07 11:48
Teismo nuosprendis buvusiems Radviliškio rajono savivaldybės darbuotojams

Šiaulių apygardos teismas 2014 m. kovo 12 d. paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį vienoje iš baudžiamųjų bylų dėl neskaidrios Radviliškio rajono savivaldybės tarnautojų veiklos.

Teismas kaltu dėl kyšininkavimo pripažino buvusį Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorių E. P. ir skyrė jam 16 250 litų baudą. Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narys A. J. nuteistas dėl prekybos poveikiu, jam skirta 15 600 litų bauda. Be to, teismo sprendimu iš nuteistųjų 2 metams ir 6 mėnesiams atimta teisė būti išrinktiems ar paskirtiems į valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas.

Nuosprendis paskelbtas ir buvusiam UAB „Radviliškio komunalinės paslaugos“ direktoriui M. S., kuris pripažintas kaltu dėl prekybos poveikiu ir papirkimo bei turės sumokėti 15 600 litų baudą.

Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdybos pareigūnai, atlikdami ikiteisminį tyrimą, nustatė, kad buvęs Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorius iš tuometinio Radviliškio rajono daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų priežiūros administravimą atliekančios bendrovės vadovo M. S. kaip kyšį priėmė nemokamai suorganizuotą kelionę į tarptautinę aplinkos apsaugos parodą Paryžiuje už tai, kad Radviliškio rajono savivaldybė neperleistų daugiabučių namų administravimo funkcijos kitai bendrovei. Taip pat buvo nustatyta, kad Radviliškio rajono tarybos narys A. J., pasinaudodamas savo tarnybine padėtimi, tos pačios bendrovės direktoriui už kyšį pažadėjo paveikti kitus asmenis, siekdamas palankumo bendrovei.

Šis nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Artimiausiu metus teismui bus perduotas STT Šiaulių valdyboje baigtas ikiteisminis tyrimas dėl Radviliškio rajono savivaldybės galimai neskaidriai įgyvendintų projektų atliekant Radviliškio miesto kultūros centro vieno iš pastatų rekonstrukciją, Radviliškio rajono Šaukoto Švč. Trejybės bažnyčios restauravimo ir Radviliškio miesto Eibariškių gyvenamųjų namų kvartalo Obelėlės gatvės rekonstravimo darbus.