Sulaikytas VšĮ Šiaulių darbo rinkos mokymo centro direktorius

Informacija atnaujinta: 2020-02-07 11:11
Sulaikytas VšĮ Šiaulių darbo rinkos mokymo centro direktorius

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai, atlikdami didelės apimties ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo, dokumentų klastojimo, didelės vertės svetimo turto pasisavinimo ir jo iššvaistymo, neteisėto disponavimo elektroninėmis mokėjimo priemonėmis, apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo ir neteisėto praturtėjimo, sulaikė Švietimo ir mokslo ministerijos įsteigtos VšĮ Šiaulių darbo rinkos mokymo centro (ŠDRMC) direktorių, vyriausiąją buhalterę ir dar vienos viešosios įstaigos direktorių.

Gegužės 14 d. STT pareigūnai atliko kratas ŠDRMC, viešojoje įstaigoje, šių įstaigų vadovų namuose.

Įtariama, kad ŠDRMC direktorius, būdamas valstybės tarnautojui prilygintas asmuo, piktnaudžiaudamas tarnybine padėtimi ir siekdamas turtinės ir kitokios naudos, savo ir artimų asmenų vardu registruotus automobilius nuomojo paties vadovaujamai viešajai įstaigai. Už šių automobilių nuomą 2009–2014 metais į ŠDRMC direktoriaus ir jo artimų asmenų sąskaitas buvo pervesta daugiau nei 750 tūkstančių litų. Turėdamas minėtų asmenų banko mokėjimo korteles ir prisijungimo duomenis prie banko sąskaitų, ŠDRMC direktorius didelę dalį šių pinigų galimai pasisavino juos pats išgrynindamas bankomatuose.

Taip pat įtariama, kad galimai siekiant turtinės naudos sau ir savo artimiesiems ŠDRMC direktoriaus iniciatyva buvo įsteigta kita viešoji įstaiga, kuriai būtų sudarytos sąlygos nuolat laimėti ŠDRMC skelbiamus paslaugų pirkimo konkursus, tokiu būdu šiai įstaigai užtikrinant nuolatines pajamas. Pasinaudojant šiomis pajamomis ir už palūkanas paskolintomis asmeninėmis ŠDRMC direktoriaus piniginėmis lėšomis minėtos įstaigos vardu buvo perkami nekilnojamojo turto objektai ir verčiamasi ūkine komercine veikla, galimai apgaulingai tvarkant buhalterinę apskaitą. Tai galimai užtikrindavo nuolatines neteisėtas pajamas ŠDRMC direktoriui bei jo artimiems žmonėms. Atliekant ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad buvo įsigyta nekilnojamojo turto daugiau nei už 700 tūkstančių litų.

STT atliekamą ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.