STT pasiūlymai dėl greičio matuoklių duomenų tvarkymo ir kontrolės

Informacija atnaujinta: 2020-02-07 10:53
STT pasiūlymai dėl greičio matuoklių duomenų tvarkymo ir kontrolės

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Korupcijos prevencijos valdybos pareigūnai įvertino korupcijos riziką Policijos departamento, Lietuvos kelių policijos tarnybos, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato padalinių transporto priemonių greičio matavimo prietaisais užfiksuotų duomenų tvarkymo ir duomenų tvarkymo kontrolės srityje. Taip pat buvo vertinta, kaip tvarkomi greičio viršijimo duomenys, kurių pagrindu gali būti skiriamos baudos, ir kaip kontroliuojama.

STT pareigūnai nustatė, kad teisės aktuose nedetalizuota greičio matuokliais užfiksuotų pažeidimų duomenų tvarkymo kontrolė – vidaus kontrolės funkcijas vykdančių darbuotojų atsakomybė atskirais atvejais išsamiai neapibrėžta, darbo praktika taip pat neatitinka šią veiklą reglamentuojančių teisės aktų nuostatų. STT pareigūnų nuomone, siekiant sumažinti korupcijos riziką, būtina detalizuoti vidaus kontrolės funkcijas vykdančių darbuotojų atsakomybę, užtikrinti, kad darbo praktika atitiktų teisės aktų nuostatas ir užfiksuotų pažeidimų duomenys visada būtų automatiškai siunčiami į Administracinių teisės pažeidimų ir eismo įvykių registrą.

Atlikdami analizę, STT pareigūnai taip pat vertino, kaip pasirenkamas konkretus antstolis paskirtai baudai išieškoti ir kaip kontroliuojama, kad būtų užtikrinamas visų antstolių lygiateisiškumas.

Korupcijos riziką nutarimų skirti baudą kelių eismo taisyklių administracinių teisės pažeidimų bylose pateikimo vykdyti ir pateikimo vykdyti kontrolės srityje didina tai, kad Policijos departamentas nėra parengęs teisės aktų, kuriuose būtų aiškiai reglamentuota, kaip apskričių vyriausiuose policijos komisariatuose turi būti atliekamas darbas vykdomųjų dokumentų skyrimo antstoliams srityje, kad būtų užtikrintas veiklos skaidrumas.

Išvada dėl korupcijos rizikos analizės