STT antrą kartą dalyvaus ES Dvynių projekte

Informacija atnaujinta: 2020-02-07 13:12
STT antrą kartą dalyvaus ES Dvynių projekte

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) – viena iš trijų Lietuvos institucijų, kuri įgyvendins Europos Sąjungos Dvynių programos projektą „Politinės veiklos ir rinkimų kampanijų finansavimo priežiūros sistemos stiprinimas Kroatijoje“.

Projektą, kurio vertė 189 000 eurų, įgyvendins Lietuvos vyriausioji rinkimų komisija ir Specialiųjų tyrimų tarnyba, o projektą administruos – Centrinė projektų valdymo agentūra.

Lietuvos vyriausiosios rinkimų komisijos ir STT ekspertai kolegas iš Kroatijos valstybinės rinkimų komisijos ir rinkimų apylinkių 9 mėnesius konsultuos, kaip užtikrinti efektyvią politinės veiklos ir rinkimų kampanijų finansavimo priežiūrą, kartu kurs prevencines kovos su korupcija priemones. Siekiant Kroatijai pristatyti įvairesnes skaidrių rinkimų kampanijų užtikrinimo galimybes, prie projekto įgyvendinimo pakviesti prisidėti ir Latvijos ekspertai.

2009–2011 metais STT sėkmingai įgyvendino kitą ES Dvynių programos projektą „Parama Azerbaidžano generalinės prokuratūros kovos su korupcija departamentui“.