Radviliškio rajono savivaldybės tarnautojų veiksmus vertins teismas

Informacija atnaujinta: 2020-02-07 11:43
Radviliškio rajono savivaldybės tarnautojų veiksmus vertins teismas

Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorai perdavė teismui baudžiamąją bylą dėl galimai neskaidrios Radviliškio rajono savivaldybės tarnautojų ir verslo atstovų veiklos. Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai.

STT Šiaulių valdybos pareigūnai nustatė, kad vieno iš Radviliškio miesto kultūros centro pastatų rekonstrukcijos ir Radviliškio rajono Šaukoto Švč. Trejybės bažnyčios restauravimo darbų konkursus laimėjo finansinių problemų turėjusi uždaroji akcinė bendrovė, kurios akcininkai A. J. ir G. Ž. buvo ir Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nariai, turėję kontroliuoti šį juridinį asmenį.

Įtariama, kad minėtų objektų rekonstrukcijos ir restauravimo dokumentuose nurodyti kaip įvykdyti darbai už 340 tūkst. Lt sumą, kuri dalimis buvo pervesta į bendrovės sąskaitą remiantis šiais dokumentais, jų pateikimo ir apmokėjimo metu nebuvo atlikti, nes bendrovė neturėjo apyvartinių lėšų jiems vykdyti.

Taip pat nustatyta, kad įgyvendinant Radviliškio miesto Eibariškių gyvenamųjų namų kvartalo Obelėlės gatvės rekonstravimo darbų projektą, į kitos įmonės, kurios akcininkas taip pat buvo minėtas Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narys G. Ž., sąskaitą daugiau nei 186 tūkst. Lt Radviliškio rajono savivaldybės biudžeto lėšų buvo pervesti neteisėtai, nes Savivaldybė tai padarė dar negavusi į specialiai atidarytą sąskaitą tam skirtų lėšų iš projektą finansavusių ES struktūrinių fondų.

Šioje baudžiamojoje byloje įvairūs su piktnaudžiavimu susiję kaltinimai pateikti 9 asmenims ir minėtai uždarajai akcinei bendrovei, kaip juridiniam asmeniui.

Buvęs Radviliškio rajono meras A. Č. ir Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nariai A. J. ir G. Ž. kaltinami tuo, kad galimai siekdami turtinės naudos ir bendrai su kitais asmenimis piktnaudžiavo tarnyba, kurstė piktnaudžiauti, klastoti dokumentus ir buvo šių nusikaltimų organizatoriai. Kaltinimai piktnaudžiavimu taip pat pareikšti minėtos bendrovės vadovui V. Ž. ir buvusiam Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktoriui E. P. Radviliškio miesto kultūros centro direktoriui R. J. ir šio rajono savivaldybės administracijos vyriausiesiems specialistams K. Č. ir R. E. pareikšti kaltinimai dėl piktnaudžiavimo ir dokumentų klastojimo.

Dar keturi asmenys, pripažinę savo kaltę ir padėję atliekant tyrimą, buvo atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Šiaulių apygardos prokuratūros ir Specialiųjų tyrimų tarnybos informacija