Paskutinioji buvusio aukšto Klaipėdos miesto savivaldybės pareigūno byla pasiekė teismą

Informacija atnaujinta: 2020-02-07 13:10
Paskutinioji buvusio aukšto Klaipėdos miesto savivaldybės pareigūno byla pasiekė teismą

Klaipėdos apygardos prokuratūra apygardos teismui perdavė nagrinėti jau paskutiniąją, penktąją, baudžiamąją bylą, kurioje kyšio priėmimu kaltinamas buvęs ilgametis Klaipėdos miesto savivaldybės Miesto ūkio departamento direktorius 67 m. A. Š. Kaip ir kitais atvejais, kartu su juo bus teisiamas ir kyšį valdininkui davęs vienos bendrovės atstovas.

Šįkart buvęs valdininkas turės atsakyti už tai, kad 2008 m. vasario 1 d. iš vienos bendrovės direktoriaus tiesiogiai priėmė didesnės nei 250 MGL vertės kyšį – automobilį „Toyota RAV 4‘‘, kurio tuometinė vertė buvo 83 tūkst. litų. Automobilį kaip kyšį valdininkui bendrovės direktorius dovanojo už gerų tarpusavio santykių palaikymą ir galimybę ateityje iš šių santykių turėti naudos. Siekdamas nuslėpti kyšio gavimo faktą, pareigūnas per trečius asmenis, suklastojęs dokumentus, įformino neva šio automobilio teisėtą įsigijimą.

Už machinacijas su kitu automobiliu „Volvo“, kurį valdininkas dar 2006 m. sausio mėn. gavo kaip kyšį jau iš kitų bendrovių atstovų, A. Š. 2013 m. kovo 22 d. Klaipėdos apygardos teismo buvo nuteistas 4 metų laisvės atėmimo bausme. Šis nuosprendis neįsiteisėjęs, jį nuteistasis apskundė apeliacine tvarka.

O štai nuosprendis už piktnaudžiavimą tarnyba, kai bendrovių direktoriai už savo lėšas pastatė paminklą bei sutvarkė valdininko uošvių kapą ir apmokėjo minėto „Volvo“ padangų, ratlankių ir net kilimėlio įsigijimą – jau įsiteisėjęs. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, kasacine tvarka išnagrinėjęs nuteistojo skundą, subendrino bausmę ir uždraudė buvusiam pareigūnui trejus metus dirbti valstybės tarnyboje.

Neilgai trukus turėtų paaiškėti, koks sprendimas bus priimtas priešpaskutinėje, ketvirtojoje, šiam pareigūnui iškeltoje byloje, kuri šiuo metu yra nagrinėjama Klaipėdos apygardos teisme.

Valstybės kaltintojas, Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Vitalijus Gulenkovas įsitikinęs, kad buvęs valstybės tarnautojas privalo atsakyti pagal įstatymą už tai, kad 2008 m. vasario 27 d. pareikalavo iš vienos bendrovės direktoriaus, kad jis apmokėtų buto Palangoje remonto bei buitinės technikos ir baldų įsigijimo išlaidas, siekusias beveik 133 tūkst. litų.

Už šiuos sunkius nusikaltimus – stambaus masto kyšio priėmimą bei svetimo didelės vertės turto iššvaistymą įstatymas nustato maksimalią 8 metų laisvės atėmimo bausmę.

Primintina, kad korupcinio pobūdžio ikiteisminius tyrimus šiose bylose atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdybos pareigūnai, tyrimams vadovavo bei valstybinį kaltinimą bylose palaiko Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Vitalijus Gulenkovas.