Nubaustas teismo medicinos ekspertas

Informacija atnaujinta: 2020-02-07 11:54
Nubaustas teismo medicinos ekspertas

Vasario 25 d. Klaipėdos miesto apylinkės teismas baudžiamuoju įsakymu kaltu dėl kyšininkavimo ir piktnaudžiavimo tarnyba pripažino Valstybinės teismo medicinos tarnybos prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos Klaipėdos skyriaus vyresnįjį teismo medicinos ekspertą V. A. ir skyrė jam 20 280 litų piniginę baudą.

Kartu su buvusiu teismo medicinos ekspertu nuteistas ir du kartus kyšį jam davęs asmuo – jis į valstybės biudžetą turės sumokėti 3 120 litų.

Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai atlikę ikiteisminį tyrimą nustatė, kad teismo medicinos ekspertas už greitesnį mirusiųjų palaikų tyrimo atlikimą ne kartą iš suinteresuotų asmenų priėmė piniginį atlygį. Kyšio sumos svyruodavo nuo 130 iki 500 litų. Be to, teismo medicinos ekspertas netinkamai surašydavęs mirties liudijimus ir mirusiesiems atliktus medicininius tyrimus mirties priežasčiai nustatyti, nereikalaudamas jų apmokėjimą pagrindžiančių dokumentų.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.