Masčio ežero pakrantė tvarkyta netinkamai, valdininko atsakomybės klausimas bus sprendžiamas teisme

Informacija atnaujinta: 2020-02-07 11:57
Masčio ežero pakrantė tvarkyta netinkamai, valdininko atsakomybės klausimas bus sprendžiamas teisme

Užbaigus viešojo projekto Telšiuose įgyvendinimo aplinkybių ikiteisminį tyrimą, kurį atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (toliau - STT) Šiaulių valdybos pareigūnai, Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras 2014 m. vasario 17 d. kreipėsi į Telšių rajono apylinkės teismą su pareiškimu dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad Telšių rajono savivaldybės administracijai įgyvendinant Europos Sąjungos fondų remiamo projekto „Apleistų ir užterštų Telšių miesto teritorijų prie Masčio ežero regeneravimo ir tvarkymo darbų“ III etapą (1 eilės), atliekant statybos darbus, buvo galimai klastojami dokumentai ir naudojamos techninio projekto reikalavimų neatitinkančios, kitų išmatavimų ir mažesnės vertės medžiagos.

Minėto objekto statybos darbų techninę priežiūrą vykdęs ir projekto įgyvendinimą privalėjęs kontroliuoti tuo metu Telšių rajono savivaldybės statybos ir komunalinio ūkio skyriaus vedėjo pavaduotoju dirbęs P. D. yra kaltinamas netinkamu savo pareigų atlikimu, nes statybos užbaigimo komisijai pateikus suklastotus dokumentus dėl techninio projekto pakeitimo ir darbus atlikus mažesnės vertės medžiagomis, Telšių rajono savivaldybė rangovui sumokėjo pagal sutartį numatytą, tačiau realiai atliktų darbų vertės neatitinkančią, daugiau nei 37 tūkstančiais litų didesnę sumą. Projekto vertė – daugiau kaip 2,2 mln. litų.

Šioje baudžiamojoje byloje įtarimai dėl dokumentų klastojimo taip pat buvo pareikšti pagal autorinę sutartį dirbusiam architektui A. D. ir darbus vykdžiusios statybų bendrovės statybos darbų vadovui J. V., tačiau jiems pilnai pripažinus savo kaltę, Šiaulių apylinkės teismas jau priėmė nutartis šiuos asmenis atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą vieneriems metams ir skyrė jiems baudžiamojo poveikio priemones – sumokėti 1 300 litų dydžio įmokas į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.