Kauno moksleiviams konkursas – „Būk sąžiningas“

Informacija atnaujinta: 2020-02-07 11:44
Kauno moksleiviams konkursas – „Būk sąžiningas“

Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir ugdymo skyrius, bendradarbiaudamas su Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdyba, rengia Kauno miesto bendrojo ugdymo mokyklų mokinių antikorupcinių žinių ir kūrybos konkursą „Būk sąžiningas“.

Ne paslaptis, jog nesąžiningas elgesys – nusirašinėjimas, davimas nusirašyti, naudojimasis paruoštukais mokyklose yra plačiai paplitęs. Apklausos atskleidžia, kad mokiniai tokį elgesį pateisina ir nelaiko blogybe. Anot konkurso organizatorių, šis konkursas padeda mokiniams suprasti, kas yra korupcija, ir atveria puikias galimybes formuoti mokinių vertybines nuostatas ir pilietišką poziciją dėl nesąžiningai besielgiančių žmonių.

Šis konkursas Kaune rengiamas jau ne pirmi metai. Mokyklos, panorusios dalyvauti šiame konkurse, turės atrinkti 5 aktyviausius ir kūrybiškiausius mokinius, kurie komisijai turės prisistatyti, pateikti plakatą ir suvaidinti trumpą pamokančią situaciją konkurso tema. Be to, aukštesniųjų klasių moksleiviai turės parengti lankstinukus „Kodėl naudinga būti sąžiningu?“

Konkursas vyksta dviem etapais: dėl prizinių vietų atskirai varžysis 3–4 klasių ir 7–8 klasių mokinių komandos. Iš viso šiemet konkurse pareiškė norą dalyvauti 32 Kauno mokyklos.

Konkurso nugalėtojams bus įteikti STT direktoriaus ir Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir ugdymo skyriaus vedėjo padėkos raštai, be to, geriausieji bus pamaloninti dovanėlėmis.

Konkursas vyks šių metų balandžio 8 ir 10 dienomis Kauno Aleksandro Puškino gimnazijoje (Vytauto pr. 50, Kaunas):

- balandžio 8 dieną 13.00 valandą susirungs 3–4 klasių moksleiviai;
- balandžio 10 dieną 13.00 valandą susirungs 7–8 klasių moksleiviai.