Buvusiam teisėjui skirta 130 tūkstančių litų bauda

Informacija atnaujinta: 2020-02-07 11:46
Buvusiam teisėjui skirta 130 tūkstančių litų bauda

Kauno apygardos teismas pripažino kaltu dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu buvusį Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėją Ryšardą Skirtuną. Jam skirta 130 tūkst. litų bauda.

Teismas taip pat pripažino kaltu dėl prekybos poveikiu ir teisėjo papirkimo verslininką Laimoną Jurgelevičių. Subendrinus anksčiau paskelbtus nuosprendžius dėl sukčiavimo ir dokumentų klastojimo, jam skirta 4 metų 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.

Šių asmenų nusikalstamas veikas išaiškino Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdybos pareigūnai kartu su Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorais.

Pareigūnai surinko pakankamai duomenų, įrodančių, kad teisėjas, pasinaudodamas savo pažintimi su buvusiu Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininku, iš advokato, atstovavusio verslininko interesams baudžiamojoje byloje, priėmė 2 000 litų kyšį už pažadą paveikti buvusį Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininką.

Už šį pažadą į teisėjų kolegiją, turėjusią nagrinėti L. Jurgelevičiaus baudžiamąją bylą apeliacine tvarka, turėjo būti paskirtas būtent teisėjas R. Skirtunas. Vėliau teisėjas iš advokato priėmė 30 000 litų kyšį už palankių proceso sprendimų priėmimą baudžiamojoje byloje. Iš viso teisėjas paėmė 32 tūkst. litų kyšį.

Minėtas advokatas jau anksčiau buvo pripažintas kaltu dėl tarpininko kyšininkavimo ir nuteistas 29 250 litų dydžio bauda.