Buvęs vienas iš Lietuvos pašto vadovų nuteistas kalėti ketverius metus

Informacija atnaujinta: 2020-02-07 10:46
Buvęs vienas iš Lietuvos pašto vadovų nuteistas kalėti ketverius metus

Vilniaus apygardos teismas kaltu dėl kyšininkavimo pripažino buvusį Lietuvos pašto generalinio direktoriaus pavaduotoją A. B. ir skyrė jam ketverių metų laisvės atėmimo bausmę, kurią jis turės atlikti pataisos namuose. Taip pat teismo nuosprendžiu jam skirta 19,5 tūkst. litų bauda.

Teismas nustatė, kad šioje baudžiamojoje byloje Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos pareigūnai ir prokurorai surinko pakankamai įrodymų, patvirtinančių, kad A. B., eidamas valstybės tarnautojui prilygintas pareigas, piktnaudžiavo tarnyba, suklastojo ir pasitelkė kitus asmenis klastoti dokumentus.

Bylos duomenimis, Raseinių ir Vievio pašto pastatų rekonstrukcijos konkursus laimėjo įmonių vadovai, iš anksto A. B. įteikę dideles pinigų sumas: atitinkamai 25 tūkst. litų ir 20 tūkst. litų.

Taip pat teismas nustatė, kad keturiolikos automobilių pirkimo konkurso sąlygos buvo pritaikytos proteguojamos įmonės techninėms charakteristikoms. Įsigytus automobilius vėliau Lietuvos paštas pritaikė kilnojamiesiems paštams įrengti. Didžiausią – 35 tūkst. litų – kyšį A. B. gavo iš buvusio vienos Vilniaus transporto bendrovės valdybos pirmininko D. S. Teismas jam skyrė laisvės atėmimą dvejiems metams, bausmės vykdymą atidedant tam pačiam laikotarpiui, o transporto bendrovei – 520 tūkst. litų baudą.

Šis nuosprendis dar neįsigaliojo, jis gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Tai ne pirmas apkaltinamasis nuosprendis A. B. – 2013 metų gegužę Vilniaus miesto apylinkės teismas jį pripažino kaltu dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų klastojimo pašto pastatų pardavimo byloje.