Advokatui skirta 65 000 litų bauda

Informacija atnaujinta: 2020-02-07 13:11
Advokatui skirta 65 000 litų bauda

Sausio 28 d. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) paskelbė nutartį ir advokatui Kęstui Ramanauskui už tarpininko kyšininkavimą skyrė 65 tūkst. litų baudą.

Šią galutinę ir neskundžiamą nutartį LAT paskelbė atmetęs K. Ramanausko kasacinį skundą ir palikęs galioti Kėdainių rajono apylinkės teismo nuosprendį.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atlikę STT Vilniaus valdybos pareigūnai, bendradarbiaudami su Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnais, nustatė, kad Pravieniškių pataisos namų pareigūnas L. Demjanovas šioje įstaigoje laisvės atėmimo bausmę atliekančiam nuteistajam pasiūlė advokato Kęsto Ramanausko, galinčio už neteisėtą atlygį padėti dėl lygtinio paleidimo, paslaugas. Piktnaudžiaudamas tarnybine padėtimi, savo tarnybiniame kabinete pareigūnas organizavo kelis nuteistojo ir advokato susitikimus. Toliau tęsdamas nusikalstamą veiką, pareigūnas suklastojo dokumentą, siekdamas, kad nuteistasis būtų perkeltas į lengvojo režimo grupę ir taip būtų sudarytos sąlygos prašyti teismo dėl nuteistojo lygtinio paleidimo.

Atliekant ikiteisminį tyrimą taip pat nustatyta, kad advokatas iš nuteistojo per tarpininką priėmė 2 000 litų kyšį už tai, kad paveiktų L. Demjanovą ir nuteistasis būtų perkeltas į lengvojo režimo grupę, o 30 000 Lt kyšį priėmė žadėdamas pasinaudoti pažintimis ir paveikti Kauno apygardos teismo teisėjų kolegiją, kad nuteistasis būtų lygtinai paleistas iš pataisos įstaigos.

Pirmosios instancijos teismas L. Demjanovui skyrė 12 480 Lt baudą. Jo kasacinio skundo LAT nenagrinėjo, kadangi nuteistasis prašė jį atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.