STT direktoriaus interviu apie apsisprendimą netęsti tarnybos

Informacija atnaujinta: 2020-05-15 12:08
STT direktoriaus interviu apie apsisprendimą netęsti tarnybos

15min.lt Aktualijų skyriaus redaktorės Liepos Želnienės straipsnis, 2018-03-14

Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) penkerius metus vadovavusio Sauliaus Urbanavičiaus pranešimas, kad antros kadencijos šiame poste jis nesieks, daugumai buvo it perkūnas iš giedro dangaus. Kas atsitiko, kad puikiai vertinamas pareigūnas savo kėdę nutarė užleisti pavaduotojui?

S. Urbanavičius sako, kad institucijai pokyčiai bus tik į naudą. Tačiau neslepia turįs ilgą sąrašą darbų, kuriais gali didžiuotis. Ir tai esą ne tik Liberalų sąjūdžio byla, kuri netrukus pasieks teismą, ir tuo labiau ne smulkių kyšininkų gaudymas. STT, paties direktoriaus vertinimu, per pastaruosius penkerius metus ėmėsi traukyti pačius tankiausius korupcinius voratinklius, valstybei galėjusius atnešti vien pinigais neapskaičiuojamos žalos. Ir jam nesvarbu, kiek bylų per metus pradeda ar baigia tarnyba. Jam rūpi, kad Lietuvoje neliktų tolerancijos jokiai korupcijai, interviu 15min tvirtino S.Urbanavičius.

– Jūsų pirmadienį paskelbta žinia, kad nesieksite antros kadencijos STT vadovo poste, daug ką nustebino ir nuskambėjo kaip atsistatydinimas. Nuoširdžiai, kodėl priėmėte sprendimą antros kadencijos nesiekti?

– Noriu nuoširdžiai pasakyti, kad mano sprendime yra daug sudedamųjų. Pirmiausia, noriu pasidžiaugti, kad teko dirbti tokį darbą, būti šios institucijos, kovojančios su korupcija, vadovu visus penkerius metus. Tai ilgas laiko tarpas.

Visas interviu

STT direktorius Saulius Urbanavičius (Juliaus Kalinsko nuotr., 15min)