Iniciatyva „Skaidrumas – visų mūsų rankose 2018“

Informacija atnaujinta: 2020-01-20 10:07
Iniciatyva „Skaidrumas – visų mūsų rankose 2018“

 

 

Iniciatyva „Skaidrumas – visų mūsų rankose 2018“

Lietuvos žurnalistų sąjunga kartu su partneriais, tarp kurių ir Specialiųjų tyrimų tarnyba, skelbia geriausių Lietuvos žurnalistinių darbų konkursą „Skaidrumas – visų mūsų rankose 2018“, kurio nugalėtojai bus paskelbti Tarptautinės antikorupcijos savaitės metu gruodžio 6 d.

Šiemet Lietuvos žurnalistai ne kartą atskleidė valdžios ir verslo neskaidrius ar net korupcinius ryšius. Buvo parengta daug publikacijų, reportažų ar išsamių žurnalistinių tyrimų. Tad šios iniciatyvos tikslas – apžvelgti ir išrinkti didžiausią visuomenės dėmesį patraukusias ir didžiausią pokytį kovoje su korupcija inicijavusius žurnalistų darbus.

Ne mažiau svarbu – analizuojant geriausius žurnalistų darbus, šviesti ir informuoti visuomenę apie antikorupcinę pažangą Lietuvoje, populiarinti gerąsias praktikas, stiprinti gyventojų suvokimą, kad skaidrumas pirmiausiai priklauso nuo kiekvieno mūsų – Lietuvos piliečio.

Pagrindiniai vertinimo kriterijai:

- Skatina kokybinę visuomenės diskusiją apie kovą su korupcija.

- Gerina piliečių supratimą apie korupciją.

- Skatina teigiamus pokyčius plėtojant visuomenės skaidrumą.

Iniciatyvos partneriai:

Siekdama objektyvumo ir išsamumo, Lietuvos žurnalistų sąjungą subūrė didžiausią antikorupcinės veiklos patirtį turinčias organizacijas: Transparency International Lietuva, Specialiųjų tyrimų tarnybą, Viešųjų pirkimų tarnybą, Konkurencijos tarybą. Visų šių organizacijų atstovai sudarys konkurso darbų vertinimo komisiją.

Darbų teikimas:

Konkurse gali dalyvauti bet kurios Lietuvos žiniasklaidos priemonės (taip pat nepriklausomi žurnalistai) ir bet kurio Lietuvos regiono žurnalistai. Žurnalistiniai darbai gali būti pateikti lietuvių, anglų, rusų ir lenkų kalbomis.

Žurnalistinis darbas turi būti parengtas ir publikuotas 2018 metais.

Galutinė teikimo data – 2018 m. lapkričio 30 d. 12 val.

Paraiškas siųsti e. paštu info@lzs.lt

Trijų geriausių darbų autoriai bus paskelbti Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, gruodžio 6 d.


Kviečiame dalyvauti!